Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış.

Herhangi bir siteye bağlanmak istediğimde karşıma google chrome üzerinde Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış. hatası geliyor.  Hata tam olarak şöyle

İnternet bağlantısı yok

Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış.

Aşağıdakileri deneyin:

  • Sistem yöneticisiyle iletişime geçme
  • Proxy adresini kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma

ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED

Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış. hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış. hatasının çözümü nedir?

    Bu hatanın anlamı Google Chrome üzerinde bir VPN ya da proxy sunucu kullanıyorsunuz ve Google Chrome proxy sunucuya bağlanamıyor / veri alamıyor demektir.

    Eğer bir VPN yazılımı, proxy kullanıyorsanız, VPN, proxy  sunucusu sorun yaşıyor veya servis ağlayıcınız tarafından engellenmiş demektir.

    Örneğin Zenmate VPN uygulaması Türkiye'deki servis sağlayıcılar tarafından engellenmiş durumdadır. Zenmate kullanan kullanıcılar  herhangi bir siteye girmek istediklerinde Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış hatası ile karşılaşırlar.

    Sizde farklı bir VPN yazılımı kullanıyorsanız ve bu hatayı alıyorsanız muhtemelen kullandığınız VPN yazılımı internet servis sağlayıcınız tarafından engellenmiş demektir.  Çözüm olarak bşka bir VPN programı bulmanız gerekecektir.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Alttaki mesajım ile alakalı hususta verdiğin bilginin kısmen yanlış olduğunu düşünerek bir düzeltmede bulunmak istedim ama biraz uzun oldu @murat :) temmuz 7 yıl önce

    "Zenmate VPN uygulaması Türkiye'deki servis sağlayıcılar tarafından engellenmiş durumdadır" bilgisi şöyle doğru olabilir. Mobil (Android) bağlantılarda Tukcell son zamanlarda herhalde ZenMate VPN için bir engellemede bulunuyor. Zira ben yaklaşık bir haftadan beri Turkcell oparetörüne bağlı android telefonum ile ZenMate VPN bağlantısı sağlayamıyorum. Ama internet servis sağlayıcımın TürkTelekom olduğu bilgisayarımdaki sistemde ZenMate VPN bağlantılarında herhangi bir problem yaşanmıyor. Yani bu durumda ZenMate servis sağlayıcılar tarafından engelleniyor bilgisi kısmen doğru oluyor. Mobilde ve Tukcell operatöründe (diğer operatörlerde nasıl, bilmiyorum) evet ama PC'de eğer internet servis sağlayıcısı TürkTelekom ise, hayır.. Diğer internet servis sağlayıcıları ile alakalı olarak ise bu hususta yine bir bilgim yok. TürkTelekomun Fibernet limitsiz/24 Megabite kadar abonesiyim ve gerek telefonumda gerekse PC'deki sistemimde ZenMate VPN aboneliğim Premium (ücretli) aboneliktir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bölgesel değişiyor demek ki. Ben turk telekom üzerinden gecen haftaya kadar baglanabiliyordum. Artık bende çalışmıyor. Zenmate'e durumu sordum. Onların açıklaması "Üzerinde çalışıyoruz, Türk hükümümeti servis sağlayıcılara VPNlere erişimin kesilmesine dair yazı gönderdi. Bundan dolayı bazı servis sağlayıcılardan zenmate kullanılamıyor" şeklinde oldu. murat 7 yıl önce
    • Muhtemelen kısım kısım yasaklama gerçekleşiyor. Superonline, Vodafone ve Turk telekom üzerinden erişim mümkün olmuyor. Ama dediğim gibi farklı bölge /illere göre durum değişebiliyor sanırım murat 7 yıl önce
    • İstanbul/Fatih (Aksaray).. temmuz 7 yıl önce
    • ZenMate ile nasıl iletişime geçiyorsun? Herhalde e-mail vasıtasıyladır.. İngilizcemi Türkçemi ve adres nedir @murat ? temmuz 7 yıl önce
    • istanbul / levent zenmate calismiyor. http://go.zenmate.com/support adresinden ticket aciyorum. ingilizce yazışıyorum murat 7 yıl önce
    • seninle benim yaşadığım durum gibi arkadaşımla yaşadım. O bir aydır zenmate çalışmıyor bağalanamıyorum diyordu. Ben girebiliyordum. Şimdi benim bölgede baglanmiyor murat 7 yıl önce
    • İlginç!.. temmuz 7 yıl önce
    • İnternet bağlantısı son 2 gündür rezalet derecede.Bu bölgesel mi ancak hiçbir site adam akıllı çalışmıyor.Google bile açılırken kesintilere uğruyor sayfa yenilenmeden açılmıyor.VPN olmadan da bu sorun mevcut.Bir ara Google Analytics engellemesi olduğundan tüm siteler zarar görmüştü.Benzer bir durummu yoksa genel bir arıza mı anlayamadım henüz :) @murat @temmuz ismailsarp 7 yıl önce
    • @ismailsarp bölgesel diye düşünüyorum. Farklı bögelerden fırsat buldukça test yapıyorum. Bim hızım c.tesi günü normalde döndü (pazar da olabilir) emin olmadım. murat 7 yıl önce
    • @temmuz, @murat, @ismailsarp çok eskiden Türk Telekom henüz internet servisi vermediği dönemlerde bir ISP'de sistem yöneticisi olarak çalışmışlığım ve bizzat bir ISP kurulumunda bulunmuş olduğumdan dolayı konu ile ilgili nacizane bir kaç düşüncem var. Bu tür sorunların bölgesel yaşanması son derece doğal. Tüm türkiye'nin tarafiği tek bir elden yönetilemiyor. Örnek vermek gerekirseservis sağlayıcılar bile trafiklerini farklı kanallardan yapabiliyor. hem fiber hem de uydu çalışıyorlar genelde. Bu tür kısıtlamalar veya ayarlar diyelim tek bir noktadan yönetilemiyor. Yani bir tuşa basarak tüm trafiği kısıtlayayım olmuyor. Bir VPN servisi yasaklandığı zaman bu engellemenin yüzlerce farklı noktaya tek tek uygulanması gerekiyor. Doğal olarak bazıları bazı servisleri kullanabiliyorken bazıları bu servislerden yararlanamıyor. Özel olarak bu şekilde. Daha çok yazabilirim ama yorumda şık durmayacak. alattin 7 yıl önce