Proxy tüneli bekleniyor

Google Chrome ile bir siteye bağlananmak istediğimde uzun süre bekletiyor ve alt durum çubuğunda Proxy tüneli bekleniyor yazıyor.

Proxy tüneli bekleniyor ne demek, neden Proxy tüneli bekleniyor yazısı çıkıyor?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Chrome Proxy tüneli bekleniyor nedir?

    Google Chrome üzerinde çalışan bir VPN ya da Proxy eklentiniz varsa karşınıza Proxy tüneli bekleniyor  uyarısı çıkabilir. Eğer hotspot shield, zenmate gibi bir program kullanıyorsanız ve bu yazılımların kullandığı proxy (vekil) sunucuda sorun varsa karşınıza Proxy tüneli bekleniyor uyarısı çıkacaktır.

    Bu VPN uygulamanızın bağlanması gereken sunucuya bağlanamadığı anlamına gelir.

    Eğer VPN uygulamanız izin veriyorsa başka bir sunucuyu tercih edin.  VPN, Proxy uygulamanızı geçici olarak devreden çıkartın.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Proxy tüneli bekleniyor hatası aynı zamanda VPN programınız Türkiye'de engelliyse karşınıza çıkıyor.  Bilindiği gibi Türkiye'de pek çok proxy ve VPN yazılımı engellenmiş durumda.

      Engellenen VPN yazılımlarına her geçen gün yenileri ekleniyor.  Proxy tüneli bekleniyor hatası alıyor ve VPN kullanıyorsanız VPN uygulamanızın Türkiye'de engelli olup olmadığını kontrol edin.

      hakan hakan (15394)