.ptrz uzantılı fidye virüsü bulaştı ve dosyalarım şifrelendi decrpyt programları maalesef yardımcı olmadı.

Merhabalar

Bir player uygulamasının crackli versiyonunu kurmak isterken Stop Djvu PTRZ (.ptrz) uzantılı virüs bulaştı ve dosyalarımın bir çoğu şifreli şekilde duruyor format atıp temiz ön yükleme yaparak virüsten kurtuldum fakat emsisoft'un decrpyter uygulaması virüs offline tabanlı olmasına rağmen şuan için şifreyi çözemiyor ne gibi bir çözüm üretebiliriz cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

lastescape lastescape (1)
6 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .ptrz  uzantısı Stop DJVU varyantı. Şifrelenen dosyaları çözmenin bir yolu yok. Fidye ödeyerek ancak şifre çözme aracı satın alınabiliyor ve şifre çözme aracı herkes için farklı kod içerdiğinden sadece satın alanda işe yarıyor.

    Deneyebileceklerin burada: https://uzmanim.net/soru/bilgisayara-stop-djvu-fidye-virusu-bulastiginda-yapilmasi-gerekenler/105038 anlatılıyor.

    Bunlar dışında çözüm aramaya çalışmak vakit kaybı.  Çözüm ararken başka virüslere maruz kalabiliyor veya "ben çözerim abi" diyenlere paranızı kaptırabilirsiniz. Dikkatli olun.

    murat murat (12492)
    5 ay önce cevaplandı