Radeon ayarları yok nasıl düzeltebilirim?

Laptobuma format attım  bilgisayardan fazla anlamam görüntü ayarlarımı yapıcaktım baktım rodeon ayarları yok tam olarak ekran kartımı bilmiyorum. Naıl düzelteceğim

kullanici238497 kullanici238497 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows update ile bilgisayarını güncellemeyi dene Rodeon yani AMD buda bilgisayarına format attığın zaman doğal olarak bütün ekran kartı driverlerin vs. silinecektir fakat hiç korkmana gerek yok bilgisayarını Windows Update ile tara ve güncellemeleri yükle bu sayede bütük driverlerin yüklenecektir

    darkcrak darkcrak (5170)
    3 yıl önce cevaplandı

      Ekran Kartının modelini öğrenmek için arama kısmına " AYGIT YÖNETİCİSİ " yaz.

      Buradan Görüntü bağdaştırıcıları'na tıkla ve burada ekran kartının modeli yazacaktır.

      Eğer NVIDIA ile başlıyorsa Radeon ayarlarını kullanamazsın. Ayrıca Format attıktan sonra Ekran kartı Driverını kurman gerekli.
      NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan;

      AMD Ekran kartı kullanıyorsan;

      hydra hydra (3802)
      3 yıl önce cevaplandı

        @darkcrak dediği gibi windows update yaptıktan sonra ek olarak ;

        Windows Update driver kuruyor genellikle ama daha stabil olması için amd 'nin ( radeon ) kendi sitesinden driver indirmenizi öneririm.

        Sizin ekran kartına uygun driver indirmek için ;

        - leptop marka - modeline göre kendi sitesinden

        - driver pack gibi online ya da offline yazılım kulllanarak

        - amd sitesinden ekran kartı modeline göre

        - aygıt yöneticisinden ufak olarak ama pek netice alınmaz stabillik açısından.

        AMD sitesinden indirmek daha mantıklı çünkü indireceğiniz driver daha stabil ve güncel olacaktır.

        Ayrıca amd kendi sitesinde bulunan otomotik olarak bilgisayara uygun ekran kartı driver bulup yüklemenize yardımcı olan  programı indirmenizi öneririm.

        > Bu otomotik driver yükleme programı ile radeon ayarlarını yapabilirsiniz.

        Program linki : https://drivers.amd.com/drivers/installer/20.10/beta/radeon-software-adrenalin-2020-20.5.1-minimalsetup-200610_web.exe

        ybaskin34 ybaskin34 (1440)