ramin çok kullanılması ve pc nin aşırı kasması

pc im bazı zamanlar aşırı derece kasmaya başlıyor kapatıp açınca bir miktar düzeliyor kasdığı zamanlarda ram kullanımı nı ölçen bir araç indirdim yüzde 80 ram kullanımı gösteriyor nedeni ne olabilir acill yardım

hcy043 hcy043 (7)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşırı ram kullanımı ve kasma yüklü bir yazılımdan kaynaklanıyor olabilir.

    Görev yöneticisini kontrol etmeliniz.

    1. CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına ayı anda basın.
    2. Görev yöneticisi açılacaktır. Burada Windows 8 kullanıyorsanız Ayrıntılar, Windows XP, Windows 7 ve Windows vista için İşlemler sekmesine tıklayın.
    3. Burada Bellek başlığına tıklarsanız en yüksek bellek kullanan programları görebilirsiniz.

    Burada her şey normal fakat yine kasma ve çok ram kullanımı söz konusu ise virüs olma ihtimali var.

    Bilgisayarı virüslere karşı taratın. Aşağıdaki programlardan biri ya da bir kaçı ile bilgisayarınızı virüslere karşı taratın:

    1. Panda Cloud Cleaner nedir? Panda Cloud Cleaner nasıl kullanılır?

    2. herdProtect nedir, nasıl kullanılır?

    3. HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    4. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    5. Malwarebytes nedir nasıl kullanılır

    murat murat (12492)