RAV Endpoint Protection nedir, nasıl kaldırılır?

Ben yüklemediğim halde bilgisayarıma RAV Endpoint Protection  adında bir program gelmiş. RAV Endpoint Protection  nedir? RAV Endpoint Protection  nasıl kaldırılır?

Anonim Anonim (156)
8 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarına NOX player yüklediysen NOX player ile birlikte RAV Endpoint Protection  bilgisayarına yüklenmiş olabilir.

    RAV Endpoint Protection  bir antivirüs yazılımıdır. ReasonLabs adlı birmaya ait olan RAV Endpoint Protection  programı NOX player ile bundle olarak dağıtılıyor. Yani sen dikkatsizce NOX player yüklersen bilgisayarına RAV Endpoint Protection  da yüklenmiş oluyor.

    RAV Endpoint Protection Nedir?

    RAV Endpoint Protection  ReasonLab firmasına ait bir güvenlik, antimalware yazılımıdır. RAV Endpoint Protection  içerisinde bir grup güvenlik yazılımı da mevcuttur. RAV Endpoint Protection  virüs ya da zararlı yazılım değildir. Fakat NOX player gibi yazılımlar ile bundle olarak dağıtıldığı için olası istenmeyen yazılım olarak kabul edilebilinir.

    RAV Endpoint Protection Kaldırma

    RAV Endpoint Protection  kaldırmak için bu programla birlikte gelen diğer programları da Windows üzerinden kaldırmak gerekir. RAV Endpoint Protection ayrıca Chrome gibi tarayıcılara eklenti de yüklemektedir. Kaldırmanın tamamlanması için Chrome > uzantılar altından Online Security eklentisinin de silinmesi gerekir.

    RAV Endpoint Protection  kaldırmak için

    1. Program Ekle ve Kaldır'a git
    2. Burada şu programları bul ve kaldır
      RAV Endpoint Protection
      Safer Web
      VPN by RAV
      ve hatta McAfee WebAdvisor varsa onu da kaldır.
    3. Yukarıdaki programları kaldırdıktan sonra RAV Endpoint Protection bilgisayardan silinmiş olacaktır.

    RAV Endpoint Protection Google Chrome eklentisini Kaldırma

    RAV Endpoint Protection Google Chrome eklentisini Kaldırmak için şu adımları uygulayın:

    1. Google Chrome'u açın.
    2. Adres satırına chrome://extensions/ yazın ya da Ayarlar menüsünden Uzantılar'ı seçin.
    3. Uzantılarda Online Security 4.4.4 gibi görünen uzantıyı kaldırın.

    RAV Endpoint Protection kaldırma işlemi yukarıdaki programlar kaldırıldıktan sonra tamamlanacaktır.

    hakan hakan (15424)
    8 ay önce cevaplandı