Realtek ac97 ses sorunu

Arkadaşlar öncelikle merhaba dell bilgisayarımıza format attıktan sonra ses driverini yükleyemedim aygıt yöneticisinden güncelle dediğimde mavi ekran hatası vererek bilgisayar yeniden başlıyor...

halilkoyuncu halilkoyuncu (3)
9 yıl önce sordu

  • Bilgisayarın modeli nedir tam olarak? cemkara 9 yıl önce
  • Dell 0G8310 bilgisayar modeli halilkoyuncu 9 yıl önce
  • ALCXWDM.SYS Bulunamadı Hatası Alıyorum Şuan Cem Bey.. halilkoyuncu 9 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Halil Bey verdiğiniz model Dell OptiPlex GX280 Motherboard CN-0G8310-13740-54T-02Q6 Socket LGA775 sanırım, Dell sitesinde buna referans verilmiş.

Ses kartı da AC 97 değil Analog Devices ADI 198x Integrated Audio, v.5.12.01.7000, A24  olarak görünüyor, bir hatanız olmasın?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce cevaplandı

  • Yok AC97 Bios İle Olayı Halledim Çözülmüştür :) halilkoyuncu 9 yıl önce