Reason core security nedir, nasıl kullanılır?

Reason core security nedir?

Reason core security nasıl kullanılır?

Reason core security ne işe yarar?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Reason core security nedir? Reason core security ne işe yarar?​

    Reason core security özellikle reklam yazılımlarına karşı etkili bir PC güvenlik uygulamasıdır.

    Reason core security son dönemlerin en can sıkan sorunlarından biri olan reklam yazılımları, reklam virüslerine karşı son derece başarılıdır.

    Reason core security uygulamasının 2 sürümü vardır

    • Reason core security - Standard Protection (ücretsiz)
    • Reason core security - Complete Protection (ücretli Tam sürüm satın al)

    Reason core security programının iki sürümü arasındaki farklılıklar şu şekilde özetlenebilir:

    Reason core security her iki sürümünde olan özellikler:

    • Malware koruması
    • Trojan koruması
    • Reklam yazılımı koruması
    • Olası istenmeyen yazılım koruması
    • Tarayıcı koruması

    Reason core security ücretli sürümünde ücretsizinden farklı olarak Real-Time, yani gerçek zamanlı koruma vardır. Aynı zamanda ücretli sürüm sizi istenmeyen programların yüklenmesini engelleyen, reklam virüslerine karşı bir teknoloji olan Bundle Protection özelliği de var.

    uzmanim.net kullanıcıları aşağıdaki linkten Reason Core Security programını indirimli olarak alabilirler:

    Reason Core Security Tam sürüm satın al

    RCS satın al

    Gerçek zamanlı koruma virüs, reklam yazılımı bulaşmadan buna karşı önlem alırken bu özellik yoksa program sadece siz çalıştırdığınızda bilgisayrı tarar ve zararlı yazılımları temizler.

    Kısaca gerçek zamanlı koruma virüs bulaşmadan engel olur.

    Reason core security programını nereden indirebilirim?

    Reason core security nasıl kullanılır?

    1. Kurulum bittikten sonra masaüstündeki Reason Core Security programını çalıştırın.
    2. Reason Core Security Ana ekranında taramaya başlamak için Quick Scan yanındaki aşağı ok simgesini tıklayın ve Full Scan'i seçin.
      Reason Core Security nedir
    3. Reason Core Security tarama işlemine başlayacaktır. Full Scan yani tam tarama tüm bilgisayarı tarayacaktır.
    4. Tarama sonunda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek:
      Reason Core Security tarama sonrası
    5. Bu ekranda Medium, Low ve Suspicious bölümlerinin sağ taraflarındaki kutucuklardaki çek işaretini kaldırın sonra tekrar işaretleyin. Böylelikle tüm şüpheli ve riskli işlemleri kaldırması için seçmiş oldunuz.
    6. Daha sonra Remove Checked butonuna basın.
    7. Seçili olan zararlıların sileneceğine dair bir uyarı alacaksınız. Yes butonuna basarak onaylayın.
      Reason Core Security silme onayı

    Silme işlemi sonrasında bilgisayarı yeniden başlatma gereği duyabilirsiniz.

    Reason Core Security bilgisayar güvenli modda çalışırken daha iyi sonuçlar veriyor.

    Önemli Not:

    Bazı durumlarda Reason Core Security Google Chrome gibi tarayıcılara zarar verebiliyor. Bu durumda  tarayıcıyı yeniden yüklemek gerekebiliyor.

    murat murat (12492)