RegClean Pro nedir, nasıl kaldırılır?

RegClean Pro nedir?  RegClean Pro virüs mü? RegClean Pro'yu kaldırmalı mıyım? sorununlarının cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

RegClean Pro bir PUPS yani Potansiyel Olarak İstenmeyen Programdır. RegClean Pro kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aşağıda şu sorulara cevap bulabileceksiniz:

    • RegClean Pro nedir?
    • RegClean Pro virüs mü?
    • RegClean Pro'yu kaldırmalı mıyım?
    • RegClean Pro nasıl kaldırılır?

    Bilgisayarınızda aniden RegClean Pro programı ile karşılaştınız ve nereden geldiği konusunda en ufak bir fikriniz yok. Merak etmeyin bu durumla ilk karşılaşan ne sizsiniz ne de sonuncusunuz.

    RegClean Pro görünümde bir sistem optimizasyon ve performans yazılımıdır. RegClean Pro bilgisayarınızı taraf, bazı hatalar ve sorunlar tespit eder. Daha sonra bunları düzeltmek için sizden RegClean Pro programını satın almanızı ister.

    RegClean Pro programının bulduğu sorunlar ne derece gerçekçidir tartışılır.

    RegClean Pro programı muhtemelen yüklemiş olduğunuz bir oyun veya ücretsiz başka bir yazılım ile birlikte sisteminize kurulur. Bu tür programlara teknik olarak virüs değildir. Fakat RegClean Pro gibi yazılımlar potansiyel olarak istenmeyen yazılım grubuna girer.

    RegClean Pro bilgisayarınızda her açılışta ekrana gelir ve sahte bir tarama ekranı getirir. Bu sahte tarama ekranında bilgisayarınızda sorunlar olduğu ve bunları düzeltebileceğini söyler. Siz sorunları düzeltmesini istediğinizde RegClean Pro programını satın almanızı ister.

    RegClean Pro programının bulduğu hataların çoğu registry yani Windows kayıt defterine aittir. Bu hataların çoğu önemsenmeyecek hatalardır. Fakat uyarı ekranında bunlar kritik hatalar olarak göstererek kullanıcıyı yanıltmaya çalışır.

    RegClean Pro nedir?

    Sysweak şirketine ait bir kayıt defteri temizleme ve sistem sorun giderme programıdır. Aslında RegClean Pro yazılımının bu kadar kötü bir üne sahip olmasının temel sebebi başka programlar içine gizlenerek kullanıcı bilgisayarlarına yüklenmesidir. Örneğin siz internetten ücretsiz bir program ya da oyun indirmiş olabilirsiniz. Bu program ya da oyunu yüklediğinizde birden karşınızda RegClean Pro programını bulabilirsiniz.

    Kurulum sırasında küçük puntolar ile size RegClean Pro yazılımının yükleneceği bildirilmiştir. Fakat pek çok kullanıcı program kurulumlarını dikkatsizce ileri-ileri-son şeklinde tamamlar yani arada yazılan yazıları ve seçenekleri okumaz.

    İşte RegClean PRO yazılımıda bundan yararlanır. Bu tür programlar Potansiyel İstenmeyen Program olarak adlandırılır. RegClean Pro da böyle bir programdır ve bilgisayardan kaldırılmalıdır.

    RegClean Virüs mü?

    RegClean virüs değildir. Yasal bir programdır fakat PUPs yani Potansiyel istenmeyen program grubuna girer ve kaldırılmanız önerilir. RegClean virüs gibi davranmaz. Fakat bilgisayar her açıldığında karşınıza gelir ve bu durum can sıkıcı olabilir. Aynı zamanda RAM ve İşlemci kullandığını unutmamak lazım. Bunun anlamı da bilgisayarınızı yavaşlayacağıdır.

    RegClean Pro Kaldırma

    RegClean Pro Denetim Masasından Yüklü programlar arasından kaldırılabilir.

    RegClean Pro  programını nasıl kaldırırım?

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Bilgisayarınıza yüklü programlarda  RegClean Pro programını bulun ve programı seçin ve Kaldır'ı tıklatın.

      delta-homes.com nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    RegClean Pro istenmeyen yazılımı kendi uninstall yani kaldırma programına sahiptir bu şekilde kaldırabilirsiniz.

    RegClean Pro kaldırma

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkte Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
    4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.

    Bu işlemlerden sonra RegClean Pro kaldırma tamamlanacaktır. Aynı zamanda başka istenmeyen programlar varsa yukarıda linki verilen programlar bunları kaldıracaktır.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar lütfen acil olarak dönüş yapın. Regclean pro bilggsayarı açınca direk olarak düşüyor ekrana ve tıpkı sistem çökmüş gibi masa üstü flan yok sadece reglan pro penceresi görünüyor. Acil yardımlarınıza ihtiyacım var.

      yarensilaa yarensilaa (1)