Reklam Engelleyici programlar güvenilir mi?

Ad blocker Ad Muncher gibi internette reklam engellemeyi sağladığını iddea eden programları pc ye yüklemek doğrumu reklam engellemek için tarayıcıların kendi eklentilerini kullanmak daha mı güvenli bir çözüm olur.

efe efe (65)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İkisi de güvenilir programlardır. Fakat Ad blocker'ın Chrome Web Mağazası güvencesi altında olduğunu unutmamak lazım. Ayrıca Ad blocker açık kaynak kodludur ve daha fazla kullanıcıya sahiptir, bu yüzden hataların bulunması, test edilmesi ve düzeltilmesi daha çabuk gerçekleşir.

    Ad Muncher programının iyi yanı olarak ise tüm tarayıcılarda çalışması diyebiliriz. Fakat Ad Muncher küçük bir grup yazılımcı tarafından kodlandığı için güncelleme ve hata düzeltmeleri uzun sürmektedir.

    Her ikisini de tarayıcınızdaki reklamları engellemek için kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim durumlar haricinde her ikisi de gayet başarılı programlardır.

    utkubayat utkubayat (885)