RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?

RKill BleepingComputer tarafından geliştirilmiş bir malware (kötü amaçlı yazılım) yazılımların çalışmasını sonlandırma yazılımıdır. RKill malware temizlemez. Sadece o an aktif bellekte çalışan malware'leri sonlandırır. Böylelikle malware temizleme yazılımları ile temizleme işini yapabilirsiniz.

RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? aşağıda anlatılmıştır.

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    RKill nedir?

    RKill bir malware sonlandırma aracıdır. Yani aktif çalışan malware yazılımları sonlandırır böylelikle malware taraması ve temizlemesini güvenlik yazılımları ile yapabilirsiniz.

    RKill çalışırken çalışan malware işlemlerini durdur. RKill çalışmasını bitirdiğinde ekrana hangi işlemlerin sonlandırıldığını görüntüleyen bir rapor getirir.

     RKill sadece çalışan işlemleri sonlandırır, malware dosyalarını silmez. RKill çalıştıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmamalısınız. Yeniden başlatırsanız Windows başladığında çalışmak üzere ayarlanmış malware yazılımlar tekrardan aktif olarak belleğe bulaşacaktır.

    RKill yazılımını çalıştırdıktan hemen sonra Malware temizleyici yazılımı çalıştırmalısınız.

    RKill Nasıl Kullanılır?

    1. RKill indir adresinden RKill'i indirin.
    2. RKill'i çalıştırın. Rkill.exe iki kere tıklayın.
      RKill Nedir? RKill Nasıl Kullanılır? - RKill  Çalıştır
    3. Rkill çalışmasını bitirdiğinde ekrana, Malware taramasını şimdi yapabileceğinize dair bir uyarı mesajı gelecektir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Malware taraması sonu
    4. Son aşamada RKill ekrana tarama raporunu çıkartabilir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Log ekranı
    5. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatmadan malware taraması yapmanız gerekir.
    6. MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware nasıl temizlenir öğrenebilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)