Ryzen 5 4600H işlemcim var . Ben ona yüklenirsem ne olur?

Selam benim r5 4600h işlemcim var .Ben bi yerden bu işlemciyi araştırdım ve bunun mobil bi işlemci olduğunu gördüm. Şimdi ben bu işlemci ye yüklenirsem bir sorun çıkabilirmi ? bi keresinde 73 derece ye çıkmıştı ve soğutucu yu maks e ayarlayıb soyutdum o zamanda oyun oynuyordum.

yani soracağım bu ki işlemci sorun çıkarabilirmi acaba? Çıkarırsa ne gibi sorunlar çıkarabilir ?

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    4. nesil masaüstü için piyasaya çıkmadı daha, sadece 4.nesil APU R5, R7 işlemciler piyasaya sürüldü onlar da sadece kurumsal şirketler için yani 4. nesil şuanlık laptoplar da var. Laptop kullanıyorsan zaten mobil işlemci olacak, mobil işlemci demek laptop demek. 73 derece kabul edilebilir bir değer, 90'lara çıkmamasına özen göster. Laptoplar kolay kolay sorun çıkaracak aletler değildir ( Kısmen ), çok ısınırsa kapanır bu kadar. Kısacası endişelenmene gerek yok 73 Derece yük altında gayet normal bir değer endişelenecek bir şey yok. Yalnız çok fazla ısınırsa performans kaybı yaşanılır, belirttiğin sıcaklık ta bu söz konusu değil.

    hydra hydra (3812)