Sabit 60 FPS Sorunu LoL

Merhabalar,
League of Legends oyununda sabit 60 FPS alıyorum. Eskiden +100dü gayet normaldi, ekran kartımı güncelledikten sonra NVIDIA GeForce Experience oyunun ayarlarını değiştirmiş sanıyorum ki. Araştırmalarım sonucu VSync ayarını etkinleştirmem gerekiyor ama GeForce Experience buna izin vermiyor + oyunu optimize edemediğini söylüyor. Ne yapmalıyım, nasıl düzeltebilirim şimdiden teşekkürler :)

Ekran Kartım: NVIDIA GeForce GTX 950M

lynch lynch (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Görünüşe göre Dikey senkronizasyon (VSYNC) yüzünden bilgisayarınız monitörünüze 60 FPS den sonrasını göndermiyor.Bu durumda VSync yi kapaymanız gerekir.Etkin olduğu durumda bilgisayar monitörün desteklemedi ve görüntüde yırtılmalar olabileceği için yüksek fps göndermeyecektir.

    • Oyun ayarlarında VSync varsa kapatılmalı.
    • Nvidia Exprience veya Nvidia Denetim masasından varsa VSync ayarı kapatılmalı.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere, Vsync zaten kapalı :(

      lynch lynch (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Diğer oyunlarda durum aynı mı, genel bir kısıtlama mı yoksa sadece League of Legend'e özel mi? Sadece LOL'e özel bir durum ise sorun LOL den kaynaklanıyor olabilir. LOL içerisinde LOL oyununun içerisindeki Settings kısmından VSync nin kapalı olup olmadığına baktınız mı? ismailsarp 7 yıl önce
      • Başka oyunda denemedim ama oyun içi ayarları kontrol ettim. Genel bir kısıtlama olduğunu tahmin ediyorum lynch 7 yıl önce
      • Başka bir oyunda deneyerek sorunun genel veya LOL için mi olduğunu teyit edin.Genel ise NVIDIA ayarlarını özel ise LOL ayarlarını kurcalamak gerekecek gibi duruyor. ismailsarp 7 yıl önce