Samsung Galaxy Note 4 özellikleri, çıkış tarihi, samsung unpacked 2014 episode 2

Samsung Unpacked 2014 episode 2 adını verdiğigeçen gün yapılan tanıtımında tanıttığı yeni telefonu
Samsung Galaxy Note 4 yeni özellikleri hayatımıza katacağı yenilikler, teknik özellikler ve çıkış tarihi hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Ayrıca tanıtımda tanıtılan yeni saati Gear S ve yeni telefonu Samsung Galaxy Note Edge hakkında da bilgi verebilirmisiniz ?

mertyakar mertyakar (32)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Samsung Unpacked 2014 episode 2 tanıtımı 3 eylül de gerçekleşti. Samsung başkanı Lee Kun-Hee katıldığı tanıtımda yeni telefonu Samsung Galaxy Note 4 bizzat kendi tanıttı.

    Samsung Galaxy Note 4 ilk dikkat çeken özellikleri ise Deri görünümlü arka kaplamaya sahip olmas Parmak izi okuyucusu olması, QHD çözünürlüklü süper AMOLED ekrana sahip olması, Samsung Galaxy Note 4 daha iyi selfie için parlak ışıklı alan geliştirilmiş ön kamerası, hızlı şarj özelliği ile şarjını %50 seviyesine 30 dakika da şarj etmesi, 3 GB ram, 32 GB hafıza 16 MB arka kamera ve metal çerçeve ile kullanıcılarının karşısına çıkacak.

    Samsung Galaxy Note 4 çok fonksiyonlu akıllı kalemini Mont Blanc tarafından üretilecek.

    Samsung Galaxy Note 4 teknik özellikleri ve yenilikleri;

    • 5.7 inç QHD ekran
    • 2560 x 1440 piksel çözünürlük
    • 515 ppi piksel yoğunluğu
    • Çizilme ve darbelere karşı dayanıklı Corning Gorilla Glass 3
    • Snapdragon 805 veya Exynos 5433 işlemci
    • 3GB RAM
    • 16, 32 ve 64 GB hafıza seçeneği
    • 64 GB'a kadar MicroSD kart desteği
    • 16 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera f/1.9 mercek
    • 3.7 megapiksel çözünürlüğünde ön kamera
    • 4K video kayıt özelliği
    • 3220 mAh batarya
    • Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi
    • Yenilenmiş S-Pen kalem
    • Parmak izi okuyucusu, kalp atışı takip monitörü
    • Metal çerçeve ve deri görünümlü kapak tasarımı
    • Beyaz, siyah, altın ve pembe renk seçeneği
    • 4G desteği

    Samsung Galaxy Note 4 çıkış tarihi 2014 EKİM ayında olacaktır.

    Samsung Gear S yeni akıllı saatide tanıtımda tanılmıştır. Samsung Gear S 2 inclik ekrana sahip arama  yapıp ve mesaj gönderilebilecektir. Sesli komut sistemide bulunan Gear S de klavyede mevcuttur. Ayrıca bayanlar için tasarlanmış Swarovski taşlarla süslü çeşitleride bulunmaktadır.

    Samsung tanıtımda tanıttığı bir diğer telefonu ise Samsung Galaxy Note Edge en büyük özelliği ise telefonun yan kısımlarının ekran olmasıdır. Edge Screen denilen kenarlardaki ekranlar ana ekrandan farklı olarak kullanılabilecektir. Samsung ayrıca Edge Screen olarak adlandırdığı yan ekranlar için uygulama geliştiricileri için bir APİ geliştirmekte ve bununla birlikte geliştiriciler bu kenar ekranlar için uygulama geliştirebileceklerdir.

    ergin ergin (2539)