Samsung Galaxy S3 Mini pili çabuk bitiyor

Samsung Galaxy S3 Mini cep telefonumu Root ettikten sonra çok hızlı pili bitmeye başladı. Önce bataryanın ömrünü doldurmuş olabileceğini düşünerek yeni bir pil aldım ve taktım. Fakat sorun düzelmedi. Yine hızlı deşarj olmaya devam etti.

Pil kullanımı Ayarlar > pil bölümünden kontrol ettiğimde Media adında bir servisin pili %40 oranında kullandığını gördüm.

Samsung Galaxy S3 Mini pilinin çabuk bitmesini sebebi ne olabilir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Samsung Galaxy S3 Mini pili çabuk bitiyor sorununu çözmek için öncelikle yeni bir batarya aldım fakat aynı sorun devam etti.

    Daha sonra Root işlemini geri aldım fakat bu da fayda etmedi Media servisi hala hızlıca pili tüketiyordu.

    Samsung Galaxy S3 Mini pili neredeyse yarım gün dayanır hale gelmişti.

    Son çare olarak Fabrika ayarlarına dönmeyi, hard reset atmayı denedim. Hard reset işleminden sonra her şey normale döndü. Artık pil normal dayanma sürelerine yaklaştı ve Media servisinin pil kullanım durumu %3 civarına indir.

    Samsung Galaxy S3 Mini pil sorununu çözmek için kullandığım fabrika ayarlarına dönme işlemi şu şekilde:

    Not : Bu işlemden sonra mevcut tüm uygulamalar ve mesajlar silinecektir

    1. Samsung Galaxy S3 Mini akıllı elefonunuzu kapatın.
    2. Samsung Galaxy S3 Mini telefonunuzu açarken Ses Açma + Home tuşu ( Ekranın altındaki tuş) + Açma kapata düğmesinnin üçüne basarak telefonu açın.

    3. Telefonunuz titreye kadar basmaya devam edin.

    4. Recovery yani kurtarma ekranı geldinde menüde gezinmek için Ses açma ve kısma düğmelerini kullanın.

    5. Vipe Data / Factory Reset üzerine gelin ve Açma-Kapama düğmesi ile işlemi başlatın.

    6. Daha sonra çıkan ekranda yine aynı yöntem ile Yes 'i seçin ve bekleyin.

    Samsung Galaxy S3 Mini kapanıp açılacaktır. Bu işlemden sonra Samsung Galaxy S3 Mini pili çabuk bitiyor sorunu düzelecektir. Elbette siz de benimkine benzer bir sorun yaşıyorsanız bu çözüm geçerlidir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Telefonunuzun şarjı çabuk bitiyorsa ekran parlaklığı en aza indirilmeli, güç tasarrufu moduna alınmalı, wi-fi, gps veya mobil veri sürekli açık tutulmamalı ve kullanılmayan uygulamalar kapatılmalıdır. Eğer bunları yapmanıza rağmen hala telefonunuzun şarjı çabuk bitiyorsa pilinizin ömrü bitmiştir ve garanti hala devam ediyorsa yetkili firmaya başvurup servise göndermelisiniz. Garantisi bittiyse herhangi bir yetkili satış noktasından yeni bir batarya satın alabilirsiniz.

      pckurdu pckurdu (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        menü kaybolmuyor ne kadar beklemeliyiz ?

        eses26 eses26 (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          Arkadaşım telefonun şarjı hızlı bitiryorsa ;

          Bluetooth , Wifi , Ekran Parlaklığı , Fazla Uygulama , Arka planda çalışan uygulamaların fazla olması (Whatssap , Faceboook gibi)  Mobil Veri'ye sürekli bağlılıktan kaynaklanıyordur

          yukarda anlatılanların az olması durumunda şarjın daha uzun bir zaman da bitmesine sahip olursun.

          EĞER Kİ YUKARIDA Kİ SEÇENEKLER İLE BİR İLGİSİ YOKSA ;

          Bazen pil kalibrasyonu yapmanız gerekebilir (Nasıl yapılacağı aşağıda anlatılmıştır)

          1) Bataryayı şarj bitene kadar kullanın veya %4 -%5 kalsın.

          2) Sim kartı,bataryayı ve hafıza kartını çıkarıp 30 saniye ile 2 dakika arası bekletin.

          3) Sim kartı,bataryayı ve hafıza kartını tekrar takın.

          4) Cihazı çalıştırın.

          5) Adaptörüyle! şarja takın.

          6) Tüm gece şarj olsun %100 olunca en az 2 ortalama 8 saat en iyiside 12 saat şarjda daha kalsın.

          7) Şarjı çıkarın.

          8) Telefonu kapatın.

          9) Belirli bir süre bekleyin (15-20 saniye)

          10) Tekrar şarj aletini takın.

          11) Eğer şarj olmaya devam ederse yeşil ışık yanana kadar şarj edin ve üzerine 2 dakika daha şarj edin. Eğer şarjı dolu gözükürse taktığınızda yeşil yanarsa 2-3 saat daha şarj et.

          12) Cihazınızı yeniden başlatın.

          13) Eğer şarj durumu yeşil yanarsa bataryayı çıkarın 30 saniye ile 2 dakika arası bekletin.Sonra tekrar battery stats wipe yapın.Sonra tekrar açtığınızda %100 dolana kadar şarj edin.Sonra cihaz kapalıykende %100 dolana kadar şarj et (yeşil ışık yanana kadar ).

          14) Cihazı yeniden başlatın.

          15) Şimdi kalibrasyonu kontrol etmek için Battery Doctor/overcharged gibi bir program indirin.
          Eğer voltaj değeri 4150-4197 arası çıkarsa işlem başarılı olmuş demektir. Eğer değer 4197 ise bu en iyi şekilde kalibre olmuş demektir. Eğer 4150'nin altındaysa işlem başarısız demektir.

          15 ADIM DA DAHA UZUN BİR PİL ÖMRÜNE SAHİP OLDUNUZ

           - İYİ GÜNLER

          selcukulusal selcukulusal (32)
          8 yıl önce cevaplandı

            android siteminiz bataryanın % kaçını tüketiyor söylermisiniz?şuan elimde bulunan telefon android sistem %16 ortam sunucusu %15 android os %12 bu değerler normal mi? kendi telefonuma baktığımda android %8 ve diğer saydıklarım görünmüyor.

            homie homie (1)