samsung np350 çok geç açılıyor

merhaba, samsung np350 marka i3 işlemcili laptop çok geç açılıyor açıldıktan sonra kullanabilmek içinde 6-7 dk bekliyorsunuz yani bilgisayarı kullanmak zulüm. avg ile tarattım virüs falan bulunmadı fazla programda yüklü değil kasacak programda yok ayrıca bilgisayarı fabrika ayarlarına geri dödürdüm fakat gene bi işe yaramadı kendim cd ile format atmak istemiyorum garanti dışı kalabilir diye ne yapacağımı şaşırdım yani yardımcı olabilirseniz sevinirim.

chipset chipset (11)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 7 64 Bit kullanıyorsanız ;

    Başlat>Arama Kutusu'na>msconfig yaz ve Enter'a bas.

    Önyükleme sekmesine geç>Gelişmiş Seçeneklerİşlemci Sayısı işaretle>Listeden en yüksek rakamı seç>OK>Uygula >  Bilgisayarı Yeniden Başlat...

    Ayrıca;

    "Bilgisayarım>Sağ Tık>Yönet>Hizmetler Ve Uygulamalar>Hizmetler" 'den

    Akıllı Kart
    •Akıllı Kart Kaldırma İlkesi
    •Çevirimdışı Dosyalar
    •Etkileşimli Hizmetler Algılaması
    •Internet Bağlantısı Paylaşımı (ICS)
    •IP Yardımcısı
    •Media Center Extender
    •Microsoft iSCSI Başlatıcısı Hizmeti
    •Net.Tcp Bağlantı Noktası Paylaştırma Hizmeti
    •Netlogon
    •PnP-X IP Veri Yolu Listeleyicisi
    •Sertifika Yayma
    •SNMP Yakalama
    •SSDP Bulma
    •Tablet PC Giriş Hizmeti
    •UPnP Aygıt Ana Makinesi
    •Uygulama Yönetimi
    •Uzak Kayıt Defteri
    •Yazdırma Biriktiricisi (YAZICINIZ VARSA DEĞİŞTİRMEYİN!!)
    •Yönlendirme ve Uzaktan Erişim
    •WebClient
    •Sunucu
    •Windows Media Player Ağ Paylaşımı Hizmeti
    •Windows Hata Raporlama Hizmeti
    •Sistem Olay Bildirim Hizmeti
    •Uzak Masaüstü Hizmetleri
    •Taşınabilir Aygıt Numaralandırma Hizmeti

    bunları devredışı bırakın....

    Yine Olmazsa Windows 8.1 Ultimate yükleyin... ACPI ve Güç ile ilgili driverleri kontrol edin KESİN ÇÖZÜM :)

    uzman0725 uzman0725 (1)
    10 yıl önce cevaplandı

      Benzer bir sorun benim de başıma gelmişti. Sorun HDD yani sabitdiskti.  Sabitdiskte oluşan sorundan dolayı bilgisayarın açılması 7-8 dakikayı buluyordu.

      Size önerim bilgisayara temiz Windows kurulumu gerçekleştirin. Windows 7 / Windows 8 hangisinin lisansı varsa.

      Eğer elinizde Samsung kurtarma diskleri varsa, temiz kurulumdan sonra da bilgisayarın performansı ile ilgili sorun çözülmez ise tekrardan kurtarma diskleri ile eski haline getirebilirsiniz.

      Bu işlemden sonra bilgisayarınız garantiden çıkmaz.

      Samsung Recovery Solution yazlımı ile kurtarma DVD leri oluşturabilirsiniz. Bu işlem sonunda bilgisayarınızı eski haline getirecek DVD'lere sahip olacaksınız. Bu işlemden sonra güvenle bilgisayarınıza format atıp, temiz kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

      Temiz Windows kurulumundan sonra shiç bir yazılım yüklemeden sürücüleri güncelleyin. Daha sonra performansını kontrol edin hâlâ açılması 5-6dk sürüyorsa donanımsal bir sorun olma ihtimali yüksektir.

      cemkara cemkara (4215)