Samsung NP350V5C S0KTR bilgisayarıma bluetooth sürücüsü kuramıyorum

Uzun zamandır kullandığım bilgisayarımda bluetooth kullanma ihtiyacım oldu ama bluetooth'a dair hiçbir şey kalmamış bilgisayarda. driver falan kurdum yine de kurtulamadım bu işin içinden ama bluetooth özelliği olduğuna eminim bilgisayarın önceden vardı çünki.

Bilgisayar : NP350V5C - S0KTR

bcaggul bcaggul (117)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Samsung'un sitesinden bütün sürücülere baktım. Anladığım kadarıyla sadece Windows XP ve Windows 7 için uyumlu bluetooth sürücüsü var. Senin bilgisayarında hangi işletim sistemi var?

    Buradan yüklemeyi deneyebilirsin: https://www.samsung.com/tr/support/model/NP350V5C-S0CTR/

    Bir de Driver Booster programını denedin mi?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Samsung'un sitesinden baktım ama sürücüler çok eskiden kalma diye indirme gereği duymadım. Şimdi driver booster indirip deneyeceğim. bcaggul 5 yıl önce
    • Eski veya yeni olmasının hiçbir önemi yok. En doğru sürücüyü sana üretici verir. Bunu hiçbir zaman aklından çıkarmamalısın. Böyle kendi kafana göre bilgisayara önüne gelen şeyi yüklersen yarın bir gün uyumsuz sürücü sebebiyle bilgisayar mavi ekran verir ve gelip burada bir de onun için konu açmak zorunda kalırsın. :) @bcaggul omercik 5 yıl önce
    • Driver booster bluetootha dair hiçbir şey bulmadı. Siteden indirdiğim kurulum dosyaları açılmadı bile onlar XP sürümü için benim bilgisayarım win10 başka bir yöntem var mıdır acaba ? bcaggul 5 yıl önce
    • Birazcık aşağıya indiğinde Windows7 için olan da vara ama sanırım diğer sistemlerle uyumluluğu yok sendeki bluetooth donanımının. Bilgisayarına bi uzaktan erişim yapıp bakma şansım var mı? @bcaggul omercik 5 yıl önce
    • tabi olur hocam ama nasıl denk geleceğiz sitede günün çok az bir kısmı burada oluyorum :) bcaggul 5 yıl önce
    • Mailimden müsait olduğunda yazabilirsin ben genelde akşam vakitleri müsait oluyorum @bcaggul omercik 5 yıl önce
    • samsung ile görüştüm bluetooth'u kullanmam için 8.1 e geri dönmemi söylediler bilgisayarımın zaten win10 desteği yokmuş. O yüzden kullanamayacağım bluetooth'u teşekkür ederim yardımlarınız için. bcaggul 5 yıl önce

    Samsung'un pcler için sürücü güncelleme yazılımı vardı. Samsung kullandığım dönemde baya iş görür bir program olarak aklımda kalmış. SWUpdate adında güzel bir programdır. Samsung sitesinde indirme linkini buldum: SWUpdate programını indirmek için buraya tıklayabilirsin

    Bu yazılımda sadece bluetooth sürücüsünü indirip kurabilirsin. Sürücünün eski olması bir şey değiştirmez. Eğer donanım düzgün çalışıyorsa sürücüyü güncellemene gerek yoktur.

    Ek: Windows 10 için Microsoft Store'a Samsung Update yazılımını eklemişler. Buradan Windows 10 için Samsung Update yazılımını indirebilirsin.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • benim bilgisayarım win10 ama orada win8 ve win8.1 var ikisini de denedim maalesef işe yaramadı. bcaggul 5 yıl önce
    • Cevabıma ek yaptım @bcaggul ayrıca bendeki Samsung da deneme yaptım güncelleme yazılımı çalışıyor. alattin 5 yıl önce
    • indirdim dediğiniz uygulamayı ama hiçbir sürücü gözükmüyor içinde mevcut sürücü (0) , güncel sürücü (0) yazıyor. bcaggul 5 yıl önce
    • Aygıt yöneticisinde bluetooth görnüyor mu kontrol ettin mi? @bcaggul 0 yazıyorsa sürücülerim yüklü demektir. alattin 5 yıl önce
    • aygıt yöneticisinden kontrol ettim, gizli aygıtları da göster dedim ama bilgisayarda bluetooth'a dair hiçbir şey yok. Şimdi ben bi samsung canlı desteğe yazıp oraya soracağım bcaggul 5 yıl önce
    • Kullanmam için 8.1 e geri dönmemi söylediler bilgisayarımın zaten win10 desteği yokmuş. O yüzden kullanamayacağım bluetooth'u teşekkür ederim yardımlarınız için. bcaggul 5 yıl önce