Samsung tab 3 lite sm110 modeli tabletin mac adresi nasıl değiştirilir

Selamun aleyküm arkadaşlar benim samsung tab 3 lite sm110 modelli bir  tabletim var onun mac adresini değiştirmek istiyorum ama nasıl olacağını bilmiyorum bu konuda bir fikir sahipleri olan yardım edebilirler şimdiden teşekkür ederim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bildiğim kadarıyla bir cihaza ait Mac adresini değiştirmek mümkün olmaz. Zira bu adres bir bakıma cihaz fabrika kodudur. Bu sebeple zaten değişmemesi, değiştirilememesi gerekir.

    Tam bilemiyorum ama belki firmware değişikliği veya güncellemesiyle olabilir. Yeni Mac adres kodları, bu şekilde cihazda ilgili rom yada chip'e flashlanabilmesi lazım ama dediğim şekilde, emin değilim. Denenmesi ve sonucun bu şekilde görülmesi uygun olur.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler temmuz bey efsaneemrahylz 7 yıl önce
    • Webdede biraz araştırdım, bazı (bir tanesinin ismini veriyorlar) programlar vasıtasıyla değiştirilebileceği iddia ediliyor ama hiç inandırıcı değil. Zira mesajımdada belirttiğim şekilde fabrikai bir adres/koddur o ve belki ancak frimware değiştiğinde mümkün olabilir. Geçmiştede buna benzer bir soru ve tartışmaya rastlamıştım; sonuç negatif çıkmiştı. Kendine iyi bak :) temmuz 7 yıl önce
    • tekrar teşekkür ederim temmuz bey sizde kendinize iyi bakın :) efsaneemrahylz 7 yıl önce
    • :) temmuz 7 yıl önce
    • +1 :) brsozl 7 yıl önce