Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor sorununun çözümü nedir?

Windows işletim sisteminde Disk yönetimine girmek istediğimde Disk Yönetimi açılmıyor. Disk yönetimi penceresinde Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor... yazıyor ve ekran gri bir şekilde kalıyor.

Disk Yönetimi penceresi açılıyor ama içinde diskler yok bom boş gri bir pencere açılıyor.

Disk Yönetimi açılmıyor Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor sorununu çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Disk Yönetimi açılmıyor Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor sorununu çözümü nedir?

    Disk Yönetimi nedir?

    Disk yönetimi, Windows işletim sisteminde disklerin yönetilmesini sağlayan uygulamadır. Disk yönetimi üzerinden disklere yeni bölüm oluşturabilir, diskleri formatlayabilirsiniz. Bilgisayara yeni takılan HDD'ler disk yönetimi üzerinden biçimlendirilebilir.

    Yine Disk Yönetimi üzerinden disklerin sahip oldukları dosya sistemleri, kapasite, boş alan görüntülenebilir.

    Disk yönetimi üzerinden disklerin sahip olduğu sürücü harfleri değiştirilebilir.

    Disk Yönetimi açılmıyor sorunu nasıl çözülür?

    Disk yönetimine girmek istediğinizde disk yönetimi penceresi boş bir şekilde açılıyorsa gerekli hizmetlerden biri durmuş olabilir.

    Disk yönetimi, Sanal Disk hizmetine ihtiyaç duyar. Eğer Sanal Disk hizmeti durduysa Disk yönetimi penceresi açılmaz ve Disk Yönetimi penceresi boş bir şekilde açılır ve durum çubuğunda Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor... uyarısı görüntülenir.

    Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor sorununu çözmek için şu adımları izleyin:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Ekrana gelen çalıştır penceresine services.msc yazın ve enter tuşuna basın. Bu karşınıza hizmetler penceresini getirecektir.
    3. Hizmetler penceresinde Hizmet adı VDS olarak görünen. Sanal Disk hizmetini bulun. Sanal disk hizmeti Diskler, birimler, dosya sistemleri ve depolama birimi dizileri için yönetim hizmetleri sağlayan hizmettir.
    4. Sanal Disk hizmetini sağ tuşla tıklayın ve yeniden başlatı seçin.
    5. Sonra tekrardan Windows ve R tuşlarına basın.
    6. Çalıştır ekranına diskmgmt.msc yazın ve enter tuşuna basın.
    7. Şimdi disk yönetim penceresi çalışıyor olmalıdır.

    Yukarıdaki işlemin sonunda  Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor sorununu çözüme kavuşmuş olmalıdır.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor sorununu genellikle bilgisayara bir disk (flash bellek veya hafıza kartı) takılıyken yaşıyorum. Nedenini anlayamadığım bir şekilde bilgisayara flash bellek takılıyken disk yönetimi'ni bir türlü açamıyorum sürekli "Sanal Disk Hizmeti'ne bağlanılıyor" yazısında kalıyor.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Ayrı soru olarak sorarsan bunu iyi olur, sana da mı kuralları öğretelim? :) hakan 5 yıl önce