şarj olmuyor ne yapabilirim

lenovo g 510 bilgisayarım var. şarjı % 55 te kalıyor ve dolmuyor yazısı geliyor.ne yapmalıyım.yardım ederseniz sevinirim , https://www.facebook.com/hypertansyon45 faceme mesaj atarsanız memnum olurum.

fenerli fenerli (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu durum nasıl meydana geldi?

    Birdenbiremi yoksa tabii bir şekilde kullandıkça giderek artan bir şekildemi?

    Laptopta şarj seviyesi ile ilgili bir ayar programı falan varmı ve bir şekilde o ayarlar değişmiş olabilirmi?

    Laptop veya batarya ne kadar bir süreden beri kullanılıyor?

    Yetkili servise telefon ile durumu anlatıp kendilerine sordunmu? Sorduysan ne cevap verdiler?

    Sonuç olarak bataryan ömrü vadesini tamamlamış olabilir. Eğer böyleyse;

    1- Bataryanın kullanım süresi 6 ayı geçmemişse, yetkili servise başvurman halinde Lenova garanti kapsamında yenisiyle değiştirilecektir.

    2- Bataryanın kullanım süresi 6 aydan fazla olduysa, çaresiz ücretini ödeyerek yenisini temin edeceksin.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle şu linki Lenovo Prize takılı dolmuyor hatası inceleyin. Burada Lenovolarda bulunan enerji yönetimi yazılımı ile pil göstergesinin nasıl sıfırlanacağı ve doğru pil ayarının ne olması gerektiğini öğrenebilirsiniz

      Pil göstergesi sıfırlama : lenovo pil göstergesi sıfırlama

      Bu işlem de sorunu gidermezse servise götürmeniz gerekebilir.

      hakan hakan (15394)