Sayfa Postback Olmasın

Merhaba,

Asp.net uygulamamda bir formum var. Bu formdaki 1 checkbox page load'da işaretli olarak geliyor. Bu işareti kaldırdığımda 2 textbox ve 1 dropdownlist açılıyor. İşareti kaldırıyorum, formdaki alanları ve bu sonradan açılan alanları da doldurup Kaydet butonuna bastığımda page postback oluyor ve veritabanına checkbox ı işaretli, sonradan açılan alanları ise null olarak kaydediyor. Bu durumu nasıl giderebilirim?

Not: Checkbox'ın AutoPostBack özelliği True. Çünkü aksi takdirde işareti kaldırdığımda açılacak kontroller açılmıyor.

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu konuyu page load'da checked = true vermektense, checkbox ı tanımlarken checked özelliğini true vererek çözdüm.

    paristanbulima paristanbulima (228)