Sayfa yeniden yüklenmeden tarayıcı adres satırı nasıl değiştirilir?

Web sayfası yeniden yüklenmeden tarayıcı adres satırındaki URL nasıl değiştirilir?

Javascript ile sayfa yeniden yüklenmeden URL nasıl değiştirilir?

cemphp cemphp (651)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Javascript ile sayfa yeniden yüklenmeden URL nasıl değiştirilir?

    Pek çok sitede kullanılmaya başlayan bu özellik HTML 5 ile gelen  history.pushState() metodu. Bu metod ilr sayfaları yeniden yüklemeden, başka sayfaya geçmeden URL değiştirmek mümkün.  history.pushState() şu lekilde kullanılıyor:

    window.history.pushState('sayfa2', 'Title', '/sayfa2.php');

    Bu şekilde URL değiştirmek mümkün.

    cemphp cemphp (651)