Sayfayla ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor ImageResizer

Asp.net MVC uygulaması  aşağıdaki şekilde hata veriyor:

HTTP Hatası 500.19 - Internal Server Error

Sayfayla ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor.

Yapılandırma Kaynağı:

   46:   </runtime>
   47:   <resizer>
   48:     <plugins>
Modül	   IIS Web Core
Bildirim	   Bilinmeyen
İşleyici	   Henüz belirlenmedi
Hata Kodu	   0x80070032
Yapılandırma Hatası	   Bölüm bildirimi eksik olduğundan, 'resizer' yapılandırma bölümü okunamıyor

hatanın çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net MVC uygulamasında imageresizing.net eklentisi kullanıyorsanız ve web.config dosyası hatalı yapılandırılmışsa bu hatayı alırsınız.

    Çözüm için web.config dosyasınızı şu şekilde yapılandırın:

    • Visual Studio içinde Tools > Library Package Manager > Package Manager Console yolunu izleyerek konsolu açın.
    • Konsol üzerinde şu komutu çalıştırın:
      Install-Package ImageResizer.WebConfig

    Bu işlemden sonra hata düzelmiş olacaktır.

    alattin alattin (16999)