Search And Seek 1.0 Nasıl kaldırılır?

Merhaba,

Bilgisayarıma Daemon Tools kurmaya çalışırken Anasayfa değiştirme programı olarak bilinen bu program musallat oldu. Chrome'un ayarlar kısmından sildim. Ancak denetim masasında ki program ekle kaldır bölümünden silemiyorum. Yardımcı olur musunuz.

Teşekkürler...

mrkanat mrkanat (12)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Search And Seek nasıl kaldırılır?

    Çözüm güncellenmiştir: searchandseek.com kaldırma linkindeki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

    Yukarıdaki link işe yaramazsa aşağıdakileri yapın.

    Search And Seek yazılımını kaldırmak içi şunları yapın:

    1. IObit Uninstaller indirin ve yükleyin. IOBit  Uninstaller yazılımını buradan indirebilirsiniz

    2. IObit Uninstaller çalıştırın ve Sağ üst köşedeki alt alta üç çizgi simgesini tıklayın. Forced Uninstall seçin.
      Yandex.Disk Kaldırma

    3. Açılan pencereden Browse tıklayın
      Yandex.Disk Silme

    4. Program Files 'da bulunan Search And Seek dosyasını seçin.

    5. Open tıkladıktan sonra Forced Unistall Seçin.

    6. Daha sonra Powerfull Scan seçin.
      Yandex.Disk Powerfull Scan

    7. Powerfull Scan ekranında sol alt köşedeki Select all seçin ve tüm bulunan Search And Seek dosyalarını seçili hale getirin. Sonra  Delete tıklayın.

    8. IOBit UnInstaller, Search And Seek'in tüm dosyalarını silmek için sizden onay isteyecektir. Yes tıklayın.

    9. Daha sonra IOBit Uninstaller bilgisayarı yeniden başlatmak isteyecektir. Bilgisayarı yeniden başlatın. Bu yeniden başlatmaden sonra Search And Seek'e ait dosyalar silinecektir.

    10. Bilgisayarı 2.kez yeniden başlatın ve artık Search And Seek Kaldırma işlemi tamamlamış, Search And Seek Silme işlemi bitmiştir.

    Aynı Zamanda aşağıdaki işlemleri yaparak da bilgisayarınızdaki diğer istenmeyen yazılım ve zararlılardan kurtulabilirsiniz

    1. Önce Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler girin burada Search And Seek 1.0 yazılımı varsa sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.
    2. Yine Programlar ve Özellikler 'de ne olduğunu bilmediğiniz yazılımları kaldırın.
    3. C:\Program Files yoluna gidin ve Search And Seek 1.0  klasörünü arayın. Bulunca silin.

    Daha sonra genel bir bakım amaçlı şunları yapın.

    1. Adım Norton Power Eraser ile tam sistem taraması yapma

    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

    2. Adım Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırma.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malware bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Search And Seek 1.0 hala duruyorsa şunları deneyin:

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Nationzoom.com kaldır - adw Cleaner

    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Do Searches  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2. Adım Junkware aracı bilgisayarınızı tarama

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      Nationzoom.com kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
    4. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.

    Ayrıca ana sayfanız Search and Seek olduysa aşağıdaki işlemi deneyin

    searchandseek.com kaldırma

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler Cem bey ilginiz için. Hepsini uyguladım ancak olmadı. Yine kaldırılmadı. Program Files'taki dosyayı sildim. Tekrar kaldırmayı denedim ve başarılı oldum. Bu programlar başka şeyler buldu. Temizlemiş oldum sayenizde.

      mrkanat mrkanat (12)