Search Protect Kaldırma

Search Protect  Kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

Conduit tarafından oluşturulan Search Protect potansiyel istenmeyen yazılımlar gurubundadır. Search Protect yazılımı Internet Explorer, Chrome, Firefox gibi tarayıcıların ana sayfalarını koruma ve değiştirilmesini engelleme amacını güder.

Conduit Search Protect  ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelen, tarayıcınızı ve varsayılan arama moturunuzu ele geçiren bir tür tarayıcı korsanı yazılımdır. FirefoxGoogle ChromeInternet Explorer gibi internet tarayıcılarının varsayılan açılış sayfası search.conduit.com olur. Ayrıca Conduit Toolbar yazılımı bilgisayarınıza yüklenir. Bu yüzden bilgisayarınızın açılış ve işlem performansı yavaşlar. Conduit kaldırmaConduit temizleme işlemi bir kaç aşamadan oluşmaktadır.

  1. Conduit Search Protect  yazılımının programlardan kaldırılması
  2. FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların Conduit'ten temizlenmesi
  3. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların Conduit kısayolundan kurtarmak
  4. Bilgisayardaki diğer Malware yazılımların temizlenmesi

Yukarıdaki 4 aşamadan sonra bilgisayarınızdan search.conduit.com ve conduit Search Protect  kaldırılacaktır.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Conduit Search Protect Kaldırma

    Conduit Search Protect teknik olarak bir virüs değildir. Ama kullanıcı ChromeFireFoxInternet Explorer gibi internet tarayıcısını ele geçirdiği için ve kullanıcıyı arama motoru olarak  search.conduit.com kullanmaya zorladığı için istenmeyen yazılım olarak nitelenir.

    search.conduit.com sitesi kullanıcıya istenmeyen reklamlar, pop-up pencereler görüntüler

    Conduit Search Protect virüs mü?

    Conduit Search Protect virüs değildir. Potansiyel istenmeyen yazılımlar grubuna giren bir programdır. Ücretsiz yazılımlar ile birlikte bilgisayarınız kurulurlar. Kullanıcının program kurarken yaptığı dikkatsizlikten faydalanırlar. Örneğin Youtube video downloader yazılımı bu tür ücretsiz yazılımlara iyi bir örnektir. Youtube video downloader yazılımını yüklediğinizde onunla beraber pek çok tarayıcı korsanı  ve potansiyel istenmeyen yazılım yüklenir.

    Bu yazılımlar virüs değildir. Virüsler kendi kendini kopyalama ve çoğaltma yeteneğine sahiptir. Virüsler amaç olarak sistemi yavaşlatmak veya çökertmek amaçlı tasarlanırlar.  Fakat potansiyel istenmeyen yazılımlarda virüsler gibi tehlikeli olabilirler.  Aşağıdaki anlatılan aşamalarda virüs temizleme işlemide yapılacaktır. O sebepten tüm aşamaları eksiksiz yapmanı önerilir.

    Önce Rkill programı ile bellekte aktif çalışan istenmeyen  yazılımları sonlandırın:

    Rkill programını buradan çekebilirsiniz

    RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?

    1. RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? adresinden RKill'i indirin.
    2. RKill'i çalıştırın. Rkill.exe iki kere tıklayın.
      RKill Nedir? RKill Nasıl Kullanılır? - RKill  Çalıştır
    3. Rkill çalışmasını bitirdiğinde ekrana, Malware taramasını şimdi yapabileceğinize dair bir uyarı mesajı gelecektir.
    4. Son aşamada RKill ekrana tarama raporunu çıkartabilir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Log ekranı
    5. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatmadan  diğer aşamalara geçin.

    Conduit Search Protect programlardan kaldırma

    Search Protect by Conduit  istenmeyen yazılımını kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Search Protect by Conduit,  Conduit Chrome Toolbar,Conduit toolbarSearch protect by Conduit  programlarından biri varsa veya en son Conduit ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz yazılımı bulun ve programı seçin ve Kaldır'ı tıklatın.
      delta-homes.com nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Eğer yukarıdaki işlem başarılı olmadıysa IOBit Uninstaller yazılımı ile Search Protect by Conduit 'i aşağıdaki gibi kaldırmayı deneyin.

    Conduit Search Protect  kaldırmak için şunları yapın:

    1. IObit Uninstaller indirin ve yükleyin. IOBit  Uninstaller yazılımını buradan indirebilirsiniz

    2. IObit Uninstaller çalıştırın

    3. All Programs bölümünde Conduit Search Protect  varsa seçin ve kaldırın. Eğer Conduit Search Protect burada görünmüyorsa 3. aşamaya geçin.

    4. Sağ üst köşedeki alt alta üç çizgi simgesini tıklayın. Forced Uninstall seçin.
      Yandex.Disk Kaldırma

    5. Açılan pencereden Browse tıklayın
      Yandex.Disk Silme

    6. Program Files 'da bulunan Conduit Search Protect klasörünü bulun.

    7. Open tıkladıktan sonra Forced Unistall Seçin.

    8. Daha sonra Powerfull Scan seçin.
      Yandex.Disk Powerfull Scan

    9. Powerfull Scan ekranında sol alt köşedeki Select all seçin ve tüm bulunan Conduit Search Protect dosyalarını seçili hale getirin. Sonra  Delete tıklayın.

    10. IOBit UnInstaller, Conduit Search Protect'in tüm dosyalarını silmek için sizden onay isteyecektir.Yes tıklayın.

    11. Daha sonra IOBit Uninstaller bilgisayarı yeniden başlatmak isteyecektir. Bilgisayarı yeniden başlatın. Bu yeniden başlatmaden sonra Conduit Search Protect'e ait dosyalar silinecektir.

    12. Bilgisayarı 2.kez yeniden başlatın ve artık Conduit Search Protect​ Kaldırma işlemi tamamlamış, Conduit Search Protect​ Silme işlemi bitmiştir.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan search.conduit.com kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Search.Qone8.com kaldır - adw Cleaner
      ADW Cleaner search.conduit.com zararlısını ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan search.conduit.com ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
       Search.Qone8.com  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer kısayollarının temizlenmesi:

    Conduit Search Protect  aynı zamanda tarayıcı kısayollarınıda hedef alır ve değiştirir.  Tarayıcı kısayollarının Conduit Search Protect 'den temizlenmesi için kısayol temizleyici aracı kullanabilirsiniz

    1. Kısayol temizleme programını buradan indirebilirsiniz. (Shortcut cleaner)
    2. Kısayol temizleme programının indirme işlemi bittiğinde sc-cleaner.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Kısayol temizleme programı otomatik çalışır ve bir işlem yapmanıza gerek yoktur.
    4. Shortcut cleaner Finished ekranı geldiğinde temizleme işlemi biter Tamam'ı tıklayın.
    5. Not defterinde bir rapor ekranı gelecektir. Bunu kapatabilirsiniz.
    6. Shortcut cleaner kısayol temizleme işlemi bittikten sonra diğer aşamalara geçebilirsiniz.
    7. Aşağıdaki aşamalardan Internet Explorer, Chrome, Firefox ile ilgili olanların bazıları kontrol amaçlıdır. Aşamada anlatılan durum sizde yoksa sonraki aşamaya geçin.

    search.conduit.com'u Internet Explorer, Chrome ve Firefox'dan kaldırma

     search.conduit.com'u Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    delta-homes.com nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    delta-homes.com nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    delta-homes.com nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

     search.conduit.com'u Firefox'dan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    delta-homes.com nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

     search.conduit.com'u Chrome'dan temizleme

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştir tıklayın. Delta Homes linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    delta-homes.com nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa Conduit AppsBrowserDefender,  ConduitYontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    delta-homes.com nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

     search.conduit.com windows kısa yollarını temizleme

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http:// search.conduit.com" gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan search.conduit.com kısayolunu kaldırma​

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  search.conduit.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan http://search.conduit.com değerini silin

    Internet Explorer diğer kısayollarının http://search.conduit.com'dan temizlenmesi:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://search.conduit.com varsa bunu silin.

    Internet Explorer search.conduit.com​​  nasıl kaldırılır?

    Firefox Kısayolunun search.conduit.com​​'den Temizleme:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://search.conduit.com varsa bunu silin.Firefox  search.conduit.com nasıl temizlenir?

    Google Chrome search.conduit.com kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "Sweet Page, Nation zoom,Mysearchresults,  aartemis​​, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve veya dilediğiniz bir arama motorunu seçin.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Chrome Kısayolunu temizleme:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://search.conduit.com yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome  search.conduit.com nasıl kaldırılır?

    Malware, virüs temizleme aracı ile  Search Protect Temizleme

    Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes  anti-malware nasıl kullanılır? Malwarebytes anti-malware i buradan indirin ve kurun. Malwarebytes anti-malware'ın nasıl kullanıldığı yazıda anlatılıyor.

    Search Protect gibi istenmeyen yazılımlara, reklam yazılımlarına ve virüslere karşı Malwarebytes anti-malware ücretsiz ve güvenilir bir programdır

    Malwarebytes anti-malware diğer zararlı yazılımlara karşı da sisteminizi tarayıp temizleyecektir.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Kardeşim Allah razı olsun günlerdir internetimin yavaşlığından mustariptim her yerde reklam vardı. Malware virüs temizleme aracını tavsiye ediyorum diğer okuyuculara ama diğer programlarda iyi. Bu yazıyı yazmak için üye oldum ama başım tekrar sıkıştığında artık nereye uğrayacağımı biliyorum. :P

      kamilsonen kamilsonen (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        merhaba ben bu sorunu yaşıyordum buldum

        1.gizli simgeleri göster

        2.e işareti olacak 2 defa clik yapın

        3. o açıkken görev yöneticsini açın

        4.işlemlerden bulun

        5.şağ tık işleme git diyin

        6.sonra searh protect'şağ tık\dosya konumunu aç\unistall basın

        bu kadar

        mssix mssix (1)