Search with bing kaldırma

Search with bing nasıl kaldırılır?

Search with bing toolbar yani araç barıdır. Chrome veya Firefox internet tarayıcısına eklenir ve adres satırının altına kendini ekler. Search with bing,  BetterSurf virüsü olarak adlandırılan reklam yazılımı (adware) ile birlikte gelir.

BetterSurf Chrome ve Firefox internet tarayıcılarına uzantı ekleyerek Search with bing toolbarını ekler. Search with bing araç barı ile aramalarınız bing arama moturu üzerinden gerçekleşir. Search with bing, BetterSurf potansiyel istenmeyen yazılımı ile birlikte sistemden silinmelidir. Aksi takdirde performans ve hız sorunlarına yol açacaktır.

Search with bing kaldırma aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

Search with bing kaldırma işlemi için aşağıdaki adımları eksiksiz yerine getirin:

  1. Search with bing  ile ilişkili programın tespit edilmesi
  2. Adwcleaner ile Search with bing kaldırma
  3. Emsisoft anti-malware ile Search with bing kaldırma
  4. Malwarebytes anti-malware ile Search with bing kaldırma

Search with bing nasıl kaldırılır? aşağıda anlatılmıştır.

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Search with bing kaldırma nasıl kaldırılır?

    Search with bing nedir?

    Search with bing bit tür toolbar yani araç barıdır. Firefox , Chrome gibi tarayıcılara kendini ekler. BetterSurf gibi reklam yazılımları ile birlikte bilgisayarınıza kurulur.

    BetterSurf veya benzeri bir reklam yazılımı, potansiyel olarak istenmeyen yazılım, bilgisayarınıza bulaştığında muhtemelen tarayıcı ana sayfanızda ve diğer sayfalarda da reklamlar ile karşılaşmaya başlamışsınız demektir.

    Search with bing toolbar'ı yüklü sistemlerde internet sayfalarının sağ üst tarafı ucu kıvrılmış bir sayfa görünümündedir bu ucu kıvrık sayfa bölümüne geldiğinizde sayfa açılarak, bir sayfa çevirme efekti ile size reklamlar gösterilir.

    Bu reklamlar sayesinde Search with bing ve benzer reklam yazılımlarını dağıtan kişiler para kazanmaktadır. Search with bing virüs olmamakla birlikte potansiyel olarak istenmeyen yazılımlardan biridir.

    Potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar sistem kaynaklarını, Ram, CPU gibi tüketerek bilgisayarınızın hızını düşürür ve sorunlara sebep olabilirler.

    Search with bing toolbar muhtemelen  yüklediğiniz ücretsiz bir program veya oyunla birlikte bilgisayarınıza bulaşmıştır.  Aşağıdaki adımlar ile hem Search with bing kaldırma yapacak hem de zararlı diğer virüs ve benzeri programlardan kurtulacaksınız.

    Aşağıda birden fazla program ile işlem yapılacaktır. Bunda sebep bilgisayara bulaşan virüsleri ve reklam yazılımlarını tamamen silmek ve genel bir güvenlik taraması yapmaktır.

    Adım 1: Search with bing ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma

    Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yüklü programlarda  Search with bing, Bing Toolbar, BetterSurf,  Media Viewer, Media Player, Video Player, WebExp Enhanced programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

    • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

    • Bu aşamada herhangi bir program tespit edemediyseniz, moralinizi bozmayın sonraki aşamaya geçin.  Aşağıda anlatılan programlardan birisi mutlaka sizde yüklü olan PUP yani potansiyel olarak istenmeyen yazılımı bulacak ve silecektir.Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2: Adwcleaner ile Search with bing kaldırma

    Adwcleaner ücretiz bir adware, toolbar, PUP kaldırma programıdır.  Bu konudaki en güvenilir ve en başarılı potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma ve silme programıdır.  Search with bing kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      AdwCleaner Search with bing  istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunanSearch with bing ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 3: Emsisoft anti-malware  ile Search with bing kaldırma

    Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Malware nedir? linkinden malware nedir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur.  Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

    Bu sayede oldukça başarılı virüs tespit etme ve güncel virüslere karşı hızlı tespit özelliklerine sahip.

    1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

    2. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınıza  EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

    3. EmsiSoft anti-malware Search with bing ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

    Adım 4: Malwarebytes anti-malware  ile Search with bing kaldırma

    Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır.

    Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. Malwarebytes Anti-Malware Free / Ücretsizsürümünün gerçek zamanlı koruması yoktur. Böylelikle başka bir antivirüs programı ile birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

    1. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes Anti-Malware ücretsiz sürümünü indirin ve kurun.

    2. Linkte anlatıldığı gibi Malwarebytes Anti-Malware  ile bilgisayarınıza tam tarama gerçekleştirin.

    3. Malwarebytes Anti-Malware  bilgisayarınızdaki virüs ve diğer adware gibi reklam yazılımlarını kaldıracaktır.

    Search with bing kaldırma işleminde bütün aşamalar tamamlandı. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız virüslerden temizlenecektir.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      Allah razı olsun sizden. Dediğiniz gibi yaptım ve sorundan kurtuldum. Yalnız advcleaner ile tarattıktan sonra silerken yanlış dosya silerse diye biraz korktum. Ama yine de tam kurtulamadım :( yine geldi bu melet..

      buzulkusu buzulkusu (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Adwcleaner yanlış dosya silmez o sebepten, güvenle tüm dosyaları sildirebilirsiniz. hakan 9 yıl önce
      • Sağ olun. Şimdi başka bilgisayardan yazıyorum. Dün adwcleaner ile temizledikten sonra gittiğini görünce size teşekkür etmek için buraya girdiğimde tekrar çıktı "search with bing" belası. Bu neden oldu ve nasıl gider biliyor musunuz? buzulkusu 9 yıl önce