Segurazo Anti-Virüs nedir? Segurazo virüs mü? Segurazo nasıl silinir?

Selam uzmanım.net ekibi. Bilgisiyarıma "Segurazo Anti-Virüs" diye bir uygulama inmiş. Sanırım bu bir virüs ve mouse hareketlerinde bile kasma oluyor, yardım eder misiniz?

halil123 halil123 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İlk önce bilgisayarınızda temiz ön yükleme yapıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Temiz ön yükleme yaptıktan sonra uygulamanın klasörüne gidip orada bulunan SAntivirusUninstaller.exe'yi açın ve uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırın.

    darkcrak darkcrak (5170)
    3 yıl önce cevaplandı

      Daha önce hiç Segurazo Anti-Virüs adını duymadım. Olası olarak istenmeyen yazılım ve senin yüklediğin başka bir programın içine gömülü olarak gelmiş.

      Bundle olarak tabir edilen bu tür yazılımlar bir oyun ya da başka bir yazılımınnın kurulumuna dahil ediliyor. Sen oyun kurarken bir yandan da Segurazo Antivirüs kuruluyor.

      Segurazo Antivirüs virüs değil fakat PUP (Potansiyel İstenmeyen Program) sınıfına giriyor. Segurazo Antivirüs yüklüyse bilgisayarda kasma olabilir mi? Evet sorunun sebebi bu olabilir.

      Malwarebytes PUP.Optional.Segurazo olarak bu yazılımı tespit edip silebiliyor.

      Segurazo Antivirüs kaldırması biraz zor. Bilgisayarı güvenli modda açmalısın. Daha sonra Malwabytes ile bilgisayarı taratmalısın.

      Windows işletim sisteminin hangi sürümünü kullanıyorsun? Bunu belirtsen iyi olurdu.

      alattin alattin (17014)
      3 yıl önce cevaplandı

        windows yedi kullanıyorum yerel disk c ye istemeden kurulmuş bu dosya Santivirüs yazıyor dosyada denetim masasında gözükmüyor dosyayı sil dedeğimde adminsitor izin vermesi lazıım diyor izin verriyorum yinede kalkırılamıyor dediğim gibi kasma oldu bilgisiyarımda fare hareketlerinde bile aksama oluyor kesin bundan kaynaklıdır değilmi *

        halil123 halil123 (3)