Selam. Windows 10 da sifirlama yaparken bilgisayar ayarlarinin yapildigi ekranda yukleme %64 te takildi. Mavi ekran cikiyo ve yeniden baslatiliyor. Ne

Bilgisayarim da google chrome acarken surekli mavi ekran hatasi veriyordu. Ve yeniden baslatma yapiliyordu. Bende format atmayi denedim. Yukleme sorunsuz giderken ozellikler ve suruculerin geri yuklendigi ayarlarin yapilandirildigi ekranda %64te takili kaldi. Ve yine ":(: simgesi ile baslayan mavi ekran hatasini aldim. Ardindan yeniden baslatildi. Bilgisayar kafayi yicek diye korkuyorum. Bu dongu surekli devam ediyor. Acil lutfen. Bilgisayari da kapatamadim korkudan.

kullanici739455 kullanici739455 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    format sıfırlama sistem geri yükleme vs gibi işlemler yaparken mavi ekran hatası genelde RAM arızasından kaynaklanır..masaüstümü Laptopmu kuLLanıyorsun bilmiyorum ama ikisindede RAM değiştirmek basit iş..öncelikle ramleri bi dene yine aynı hatayı alırsan (ki %75 işe yarayacaktır) harddiskin badsector yemiş olabilir..bu sorunun sistemsel değil donanımsal..

    joeholmes joeholmes (1)