sfc /scannow %14 de takılı kaldı?

CMD'den sfc /scannow komutunu çalıştırıp tarama yapayım dedim ama %14 de takılı kaldı? Çözümü nedir? Ne yapmalıyım?

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    @nvidiagtx mutlaka biraz bekle kesin ilerleyecektir

    @temmuz @ismailsarp @murat @malgibiolan

    temmuz2004 temmuz2004 (47)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarında yer alan bir antivirüs programı sfc /scannow komutuna bir şekilde engel oluyor veya yavaşlamasına sebep oluyor olabilir. Bilgisayarını Güvenli Mod'da başlatıp sfc /scannow komutunu öyle çalıştır.

      Windows 10 Güvenli Mod'da nasıl başlatılır? konusunda Windows 10 bilgisayarını nasıl güvenli mod'da başlatacağın yazıyor.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • arka planda antivirüs programı çalışmıyor? sadece windows Güvenlik nvidiagtx 6 yıl önce
      • Mesajıma ekleme yaptım. Oyun problemin için ayrıca konu açmışsın ama benim bilgim yok o konuyla alakalı, bilen biri çıkacaktır elbet. @nvidiagtx omercik 6 yıl önce
      • Tek seferlik o sürekli değil. @nvidiagtx omercik 6 yıl önce
      • Ben sfc /scannow komutunu neden çalıştırdığını bilmiyorum ki, bir şey diyemeyeceğim. Ama Sistem Geri Yükleme yapmak bilgisayara herhangi bir zarar vermez. Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. @nvidiagtx omercik 6 yıl önce

      İşletim sistemi Wiindows 10 herhalde. Klavyede Shift tuşuna basarak PC'yi yeniden başlat ve "Sorun Gider" gelişmiş seçeneklerinden yeniden dene. Buda olmazsa aynı şeyi bir kurtarma medyası (windows yükleme aracı, DVD veya flash bellek) kullanarak yap.

      Bu şekilde yapılırsa Güvenli Mod'a hiç gerek olmaz ve sonuç daha başarı ihtimalli olur.

      Not: Aynı ekrana @farurhenho mesajında paylaşılan linkte gösterilen yoldanda erişilir, erişilebilir.

      temmuz temmuz (12505)