Şifre kırma programları gerçek mi?

Merhaba arkadaşlar ben bir sitede wifi, facebook, mail v.b şifre kırma programlarına rastladım.

Sizce bunlar gerçek mi?

Gerçekte böyle programlar var mı?

kullanici509855 kullanici509855 (28)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu tür programların çoğu trojan içerir.  Yani siz yazılımı indirir ve çalıştırırsanız bilgisayarınız başkalarının  kontrolüne geçer ve ava giderken avlanırsınız.

    Elbette gerçek olanları var. Çeşitli yöntemler ile Wifi, yani kablosuz ağların şifreleri kırılabiliyor.  Fakat burada kablosuz ağın hangi şifreleme metodunu kullandığı önemli.

    Yine Brute Force denen yöntem ile deneme yanılma şeklinde mail ve facebook  gibi sitelerin şifrelerini kırmaya çalışmak mümkün. Fakat Facebook gibi  siteler bu tür saldırılara karşı koruma mekanizmalarına sahiptir.

    Anlatmak istediğim aralarında faydalı programlar vardır fakat hiç biri size garanti olarak şifre kırma garantisi vermez.

    Daha  da kötüsü hangisi güvenilir bunu anlamak oldukça güçtür.

    cemkara cemkara (4215)