Silinen internet geçmişi nasıl kurtarılır?

Belli bir tarihteki ya da tüm zamanlardaki silinen chrome geçmişimi nasıl geri getirebilirim?

misty misty (556)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    internet geçmişini bilgisayardan silmeniz önemli değil gezinti yaptığınız site lere kaydınız geçiyor  ip adresiniz

    hataa bilgisayarınızın hardisk seri nosu dahi gidiyor çok kişiler vpn programı kullanır ip adresim belli olmasın diye yinede kimliğiniz çıkar ortaya veya internet kafeden internete girdiniz diyelim kamera kayıtları hangi masadan saat kaçta girdiğinizi tesbit edebilirler  kurtuluşu yok

    sorunuza biraz değişik cevap oldu sanırım ama sizin sormak istediğiniz buydu sanırım

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @candan Uzak bir tarihte girdiğim siteleri öğrenmek istiyorum. Google arama geçmişim de kapalıydı. Nasıl sildiğim geçmişi geri getirebilirm? Başka yerlerde getiremezsiniz yazmışlar, öyleyse polisler nasıl ulaşıyor diye düşündüm o yüzden böyle bi konu açtım burada. misty 7 yıl önce
    • sorumu güncelledim misty 7 yıl önce

    Birkaç zaman önce TIB (artık kapatıldı ve yetkileri BTK ya devredildi) yeni alınan kararlar çerçevesinde 6 aydan az ve 2 yıldan çok olmamak kaydıyla, kullanıcıların girdiği siteleri ve internet üzerinde yaptığı işlemleri kayıt altına almalarını, Internet Servis Sağlayıcılardan (TurkTelekom,Turkcell,Vodofone gibi) istemişti.Bu bakımdan girdiğiniz her site aslında kayıt altında.Eğer terör, cinsel istismar vs.. gibi suçlar işlerseniz sizi bulmaları zor değil.Istedikleri bilgiyi bulabilirler.Sorunuzda biz nasıl ulaşırız demişsiniz, ancak bunlara devlet ulaşabiliyor.

    VPN yani sanal özel ağ kullanıldığında bir bakıma gizlenmiş olursunuz.VPN üzerinde yaptığınız işlemleri Internet Servis Sağlayıcılar göremez.Sizin sadece VPN de bağlı olduğunuzu görürler.Ama içeriğini göremezler.Eğer sizden süphe ederlersee VPN servislerinden, şu saatte şu kullanıcı IP sinin bilgilerini istiyoruz diyerek, sizin işlemlerini görme şansları var.Bu süreçte işlemler uzayacağından uğraşmayabilirler veya bazı VPN sağlayıcıların LOG (Kayıt) tutmaması sayesinde sizin yaptığınız işlemleri görmeleri imkansız da olabilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)