??????????? sırasındaki yeniden başlatma için Yazılım Koruması hizmeti zamanlanamadı. Hata Kodu: 0x80070020.

Olay Görüntüleyicisi bu hatalarla doluyor bilgisayarı her kapatıp açmam'da 16385 kimlik koduyla Security-SPP kaynağından geliyor bu bildiri.

oluk oluk (47)
6 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şöyle bir Google'da aradım. Genelde bu hatanın Windows 8.1'de alındığını ve bariz bir çözm yolu olmadığını gördüm.

    Genelde Görev Zamanlayıcı devre dışı olduğunda alınıyormuş. Genel olarak da bir çözüm bulan yok gibi.  Hata önemli mi? "niden başlatma için Yazılım Koruması hizmeti zamanlanamadı" diyor. Aslında bakarsan çözmeye uğraşmak için harcadığın emek bence daha önemli. Bilgisayarın işleyişine dair bir sorun oluşturacak uyarı değil.

    murat murat (12492)
    6 ay önce cevaplandı

    • Olay görüntüleyicisine bilgisayarı her açtığım da baktığım için bu hata sürekli görmek sorun ediyordu ama sorunu çözdüm hatayla ilgili kodu aratıp açıklamasının "İşlem, başka bir işlem tarafından kullanıldığından dosyaya erişemiyor." şeklinde olduğunu gördüm. Bilgisayarın işleyişine sorun oluşturabilirdi çünkü Security-SPP kaynağı Yazılım Koruması yani windows/office aktivasyonuyla ilgili işlemlerin servisi burada sorun olduğunda etkinleştirilmediğine dair uyarısı verecek ve bazı özellikler kısıtlanacak, yani önemli sorun(benim için) ben ara sıra işim gereği office programlarını kullanmak zorunda olduğumdan böylesi sorunlarla karşılaştığımda format atmak yerine sorunu giderme tarafatarıyım. Ufak tefek sorunlar gedirilmediğinde ilerde windows etkinleşmedi gibi başka sorunlara da sebep olabilirdi. eLBETTE HER SORUNU ÇÖZECEM DİYE BİR KAİDE YOK AMA İMKANIM VARSA FORMAT ATMAKTANSA ÇÖZMEM GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. Buryyasormamdaki amaç belki fikri olan vardır diye neyse yapacak birşey yok sordum artık oluk 6 ay önce
    • bir kısmını tamamen büyük yazmışım k. bakmayın oluk 6 ay önce
    • @oluk soru sorman doğru olan elbette. Yanlış anlaşılmak istemem. Rahatsız olman da son derece normal. Bazı arkadaşlar "çok ciddi bir sorun, sistemim çökebilir vs." tedirginliği ile soru soruyorlar. Bu sebepten öyle yazdım. murat 6 ay önce
    • Hee tamam yanlış anlamış da olabilirim :) oluk 6 ay önce