Sistem belirtilen aygıtı veya dosyayı açamadı hatası

Arkadaşlar Merhaba,

Autodesk AutoCad yükleme aşamasında Sistem belirtilen aygıtı veya dosyayı açamadı hatası ile karşılaşıyorum. Bilgisayarımda Windows 7 işletim sistemi yüklü ve yüklemeye çalıştığım yazılım Autodesk AutoCAD 2014 lisanslı yani orjinal yazılım.

Sistem belirtilen aygıtı veya dosyayı açamadı hatası almamın sebebi ne olabilir?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem belirtilen aygıtı veya dosyayı açamadı hatasının genel sebebi antivirüs yazılımlarıdır.

    Bilgisayarınızda antivirüs yazılımı yüklüyse, antivirüs virüsünü kapatın ve yükleme işlemini bu sekilde deneyin.

    Autodesk firmasının yardım dökümanlarında yazanlara göre özellikle Trend Micro antivirus yazılımı yüklü ise sorunla karşılaşabilirsiniz.

    Ayrıca TEMP klasörüne erişim ile ilgili sorunlarda bu hataya sebep olabilir.

    1. Sistem belirtilen aygıtı veya dosyayı açamadı çözümü  için şunları deneyin:

    1. Antivirüs yazılımınızı kapatın.
    2. Ctrl+Shift+Esc tuşlarına aynı anda basın ve görev yöneticisini açın. İşlemler bölümünde antivirüs yazılımınızın çalışmadığından emin olun.
    3. Çalışıyorsa sağ tuşla tıklayın ve görevi sonlandırı seçin.
    4. AutoCad kurulumuna şimdi başlayın

    2. Yukarıdaki Sistem belirtilen aygıtı veya dosyayı açamadı çözümü işe yaramadıysa şu çözümü deneyin.

    1. Windows tuşu ve R tuşuna birlikte basın. Çalıştır penceresi açılacaktır.
    2. %Temp% yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Temp klasörü açılacaktır. Temp klasörü Windows işletim sisteminin geçici dosyaları depoladığı bir alandır ve buradaki tüm dosyaları silebilirsiniz. Tüm dosyaları seçin ve silin.
    4. Kurulumu tekrar deneyin.

    3. Bu yöntemlerden hiç biri işe yaramadıysa  bir aşağıdaki yönergeler ile yeni Temp klasörü oluşturun. Sistem belirtilen aygıtı veya dosyayı açamadı çözümü

    1. C: sürücüsünde TempCad olarak yeni bir klasör oluşturun.
    2. Masaüstündeki Bilgisayarım ikonunu sağ tuşla tıklayın ve Özelliklere girin.
    3. Sağ taraftan Gelişmiş Sistem Ayarlarını Seçin.
    4. Gelişmiş tıklayın.
    5. Sayfanın altındaki Ortam değişkenleri'in tıklayın.
    6. Temp değerini iki kere tıklayın ve değişken değerini  C:\TempCad olarak değiştirin.
    7. Aynı işlemi TMP değişkeni için de yapın.
    8. Bilgisayarı yeniden başlatın ve kurulum tekrar deneyin.
    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      hocam yardım edebilir misiniz ben bu dediklerinizin hepsini yaptım yine de olmadı aynı hatayı veriyor

      serhatksms serhatksms (1)