Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

Sistem Geri Yükleme nedir?

Kötü bir kilitlenmeden sonra zamanı geriye çevirmek istediğiniz oldu mu? Windows ile bunu yapabilirsiniz.

Bir program veya sürücünün yüklenmesi bazen Windows'un yavaş veya beklenmeyen bir şekilde çalışmasına neden olabilir. Sistem Geri Yükleme, bilgisayarınızın sistem dosyalarını ve programlarını her şeyin yolunda gittiği bir zamana döndürerek sorun giderme için saatlerce çabalamanızı potansiyel olarak önleyebilir. Belgelerinizi, resimlerinizi ve diğer verilerinizi etkilemez.

Windows 7 ve 8/8.1'de daha fazla sistem geri yükleme noktası oluşturabilir ve kişisel bilgisayarınız geri yüklendiğinde hangi dosyaların kaldırılacağını veya ekleneceğini kesin olarak görebilirsiniz.

Daha fazla koruma için, Sistem Geri Yükleme'yi e-postaların, resimlerin, belgelerin ve diğer kişisel dosyaların güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak üzere tasarlanan Yedekleme ve Geri Yükleme ile birlikte kullanın.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistem Geri Yükleme nasıl Yapılır?

    Windows 7'de Sistem Geri Yükleme nasıl açılır?

    Başlat düğmesini  tıklatarak Arama kutusunu açın. Arama kutusuna Sistem Geri Yükleme yazın, ardından arama sonuçları listesinde Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse parolayı yazın veya onay verin.

    Windows 8 ve 8.1'de Sistem Geri Yükleme nasıl açılır?

    1- Metro ekranında Sistem yazın ve altta çıkacak sistem düğmesini tıklatın.
    2- Açılan Sistem penceresinde sol üstteki Sistem Koruması bağlantısına tıklatın.

    Daha sonra gerek Windows 7'de gerekse Windows 8/8.1'de bir geri yükleme noktası seçmek ve bilgisayarınızı geri yüklemek için sihirbazdaki adımları takip edin.

    Windows işletim sistemlerinde Sistem Geri Yükleme, bir kilitlenme sonrasında sorun giderme için saatlerce çaba harcamanızı önleyebilir.

    Windows 10'da Sistem Gerİ Yükleme arabirimi nasıl açılır ve nasıl aktif edilir? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)