Sistemim MSI R7 250 OC ekran kartını kaldirirmi

Merhabalar asagidaki sistemim MSI R7 250 OC ekran kartini sorunsuz calistirirmi

Bilgisayarım,

Ram: 2gb

Ana kart : Asus m2n68-an sen

Islemci: AMD Athlon X2 250 3.0 GHZ

güç kaynağı : http://www.vatanbilgisayar.com/everest-eps-4900b-300w-guc-kaynagi.html bunu alacagim normalde guc kaynagim 250w psu

evo16 evo16 (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Daha önce de konu açmıştınız bu sefer sanırım ekran kartını biraz daha yükseltmişsiniz. Sahip olduğunuz 300 Watt bu ekran kartı için çok sınırda.Yani net bişey söylemek aslında zor.Çünkü sadece ekran kartı değil bilgisayarınızdaki diğer bileşenlerinde güç kullanımları var.

    Sonuç olarak net birşey söylemek çok zor gibi.Deneme imkanınız varsa deneyin derim.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Benim önerim yeni bir psu ile beraber ekran kartı alman.Çünkü bu psu yetersiz kalabilir.Eğer biraz daha bütçeni arttırabilirsen R7 250X versiyonunu almanı tavsiye ederim aralarında performans farkı çok var.Tabi R7 250X alırsan kesinlikle yeni bir psu almak şart.

      Bütçeniz Psu ilemi 250TL ? Eğer öyleyse r7 240 alabilirsin biraz daha arttırabilirsen r7 250 alabilirsin.350W Psu yeterli olcaktır.Hepsiburada sitesinden almassanız daha iyi olur fiyatlar vatan bilgisayara göre daha pahalı.

      Edit
      İlk olarak benchmark sonuçlarına bakıldığında %45 oranla R7 250 geçiyor.Youtubeden aynı ayarlarda aynı sahnede iki kartıda karşılaştırdığım zaman R7 250 sahneye bağlı 10 ile 5 fps arasında daha fazla fps veriyordu.
      Minimum fpslerine baktığım zaman r7 240 ile 24 fps gördüm, r7 250 ile 29 fps gördüm ( aynı sahnede). 1920x1080 lov ayarlardaki sonuçlar
      Sonuç olarak r7 240 ile sahneye bağlı bazen akıcılık kayıpları oluyordu fakat fiyatına göre performansı gayet güzel.

      ardahd ardahd (631)
      7 yıl önce cevaplandı

      • yorumunuz için teşekkürler sizin yolladıgınız ekran kartını 350w psu ile açabilirmiyim ? o güç kaynagı linki http://www.hepsiburada.com/codegen-mx350-350w-12cm-sessiz-fan-3ide-2sata-cikisli-power-supply-p-BD17097 evo16 7 yıl önce
      • söylediğiniz ekran kartına baktımda biraz uçuk gibi bütçem 250 tl evo16 7 yıl önce
      • Editledim cevabımı bakabilirsiniz. ardahd 7 yıl önce
      • R7 250 veya R7 250X Alırsam Bilgisayarım Darboğaz Yaparmı Peki evo16 7 yıl önce
      • Gta5 gibi güçlü sistem isteyen oyunlarda darboğaz olcaktır fakat daha düşük sistem gereksinimli gta4 gibi oyunlarda darboğaz yapmaz.Bütçeniz yeterse R7 250X versiyonunu alın. ardahd 7 yıl önce
      • İlerde de işlemcinizi değiştirirseniz daha iyi performans alabilirsiniz. ardahd 7 yıl önce
      • işemciyi değiştirmeyi pek düşünmüyorumda csgo da r7 250 le kaç fps alırım bu sistemle evo16 7 yıl önce
      • 1920x1080 lov ayarlarda 60-65 fps alırsın. 1920x1080 ultra ayarlarda 30-35 fps alırsın. ardahd 7 yıl önce
      • teşekkürler peki r7 240 la aralarında pek fark varmı evo16 7 yıl önce
      • Cevabı editledim bakabilirsin. ardahd 7 yıl önce