Sitelerdeki linkleri tıkladığımda otomatik yeni sekmeler açılıyor

Hangi site olduğunun bir önemi yok, mesela uzmanim.net'te bile herhangi bir linki tıkladığımda Google Chrome'da yeni sekme içinde başka siteler açılıyor.

Mesela uzmanim.net'te soru sor'u tıkladığımda ogame.gameforge.com sitesi açılıyor. Başka bir sitede bir linki tıkladığımda kendiliğinden reimageplus.com, ilividnewtab.com, hepsibahis108.com gibi saçma sapan siteler açılıyor.

Açılan pencereler genelde reklam siteleri.

Sitelerdeki linkleri tıkladığımda otomatik yeni sekme açılması sorununun çözümü nedir?

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sitelerdeki linkleri tıkladığımda otomatik yeni sekme açılıyorsa bir veya birden fazla reklam yazılımı, diğer adı ile reklam virüsü blgisayarınıza bulaşmış demektir.

    En son hangi  programları yüklediniz? Hangi programı yükledikten sonra bu sorunla karşılaştınız?

    Sitelerdeki linkleri tıkladığımda otomatik yeni sekme sorununun çözümü için

    1. Denetim Masası > Programlar ve özelliklere gidin.
    2. Yükleme tarihine göre programları listeleyin.
    3. En güncel yüklenen ve ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

    Bilgisayarda şu programlar veya benzer ada sahip olanlar varsa kaldırın:

    • UpCleaner
    • Software Version Updater
    • oursurfing
    • My Best Offers Today
    • GamesDesktop
    • WordShark
    • NoticeBoard Renew
    • RegClean Pro
    • Phrase Proffessor
    • Opera Stable (Siz yüklemediyseniz)
    • MyBrowser
    • GoHD
    • FirstBlood
    • Crossbrowse
    • Cinema Plus
    • CinemaPlus 3.2
    • CinemaP 1.9
    • AnyProtect
    • AnySend
    • Shopperz
    • My Bar
    • CPU Miner

    Bu programlar  istenmeyen programlardır. Sizde benzer ada sahip başka programlar da olabilir.

    Daha sonra bilgisayarı bir malware taramasından geçirin. Şu iki program elinizin altında her zaman olsun:

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır?

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Son olarak da tarayıcınızı sıfırlayın:

    Tarayıcı nasıl sıfırlanır?

    Bu işlemler rutin işlemlerdir.  Sitelerdeki linkleri tıkladığımda otomatik yeni sekme açılma sorunu çözülmüş olacaktır.

    murat murat (12492)