Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir

Windows 10'da Windows Defender Güvenlik Merkezine girdiğimde Virüs ve tehdit koruması altında Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir  yazıyor ve işlem yapamıyorum. Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir hatasının çözümü nedir?

    Windows Defender'ı açmak istediğinizde veya Windows Defender ayarlarına girmek istediğinizde Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir hatası alıyorsanız hatanın sebebi kayıt defteri üzerinden veya Yerel Grup İlkesi düzenleyici üzerinden Windows Defender'in kapatılmış olmasıdır.

    Eğer Windows 10 Home sürümü kullanıyorsanız öncelikle Yerel Grup İlkesi düzenleyici uygulamasını aktif edebilmek için burada anlatılan işlemi yapmalısınız: Windows Home sürümlerinde gpedit / Group Policy / Yerel Grup İlkesi Düzenleyici nasıl aktif edilir?

    Daha sonra aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

    Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir çözüm 1: Kayıt defterinden DisableAntiSpyware değerini silme

    Windows 10 işletim sisteminde kayıt defteri aracılığıyla Windows Defender kalıcı olarak kapatılabilir. Eğer sizin bilgisayarınızda da kayıt defeteri üzerinden Windows Defender kapatılmışsa "Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası alırsınız.

    1.  Windows key + R tuşlarına birlikte basın ve çalıştır penceresi ekrana gelecektir.
    2. Çalıştır ekranına regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

      ipucu: Yukarıdaki kayıt defteri adresini kopyalayarak ve kayıt defteri adres bölümüne yapıştırarak hızlıca konuma gidebilirsiniz

      Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir çözüm  - Kayıt Defteri

    4. Windows Defender seçiliyken, sağ tarafta DisableAntiSpyware seçeneğini göreceksiniz.

    5. DisableAntiSpyware  seçeneğini sağ tuşla tıklayın ve Sil'i seçin.
      Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir - Dword silme

    6. Bilgisayarı yeniden başlayın.

    Windows 10'da Windows Defender'ı açmaya çalışırken Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir hatası alıyorsanız yüksek ihtimalle kayıt defterinde bu değer vardır. Bunu sildiğinizde de Windows Defender sorunsuz bir şekilde açılır.

    Eğer sorun devam ederse aşağıdaki çözümü denemelisiniz.

    Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir çözüm 2: Yerel Grup İlkesi düzenleyiciden kayıt silme

    "Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatasının bir çözümü için Yerel Grup İlkelerini kontrol edeceğiz. Buradan Windows Defender kapatılmış olabilir ve yine bu hatayı alırsınız.

    1. Windows tuşu ve R tuşuna basın. Bu size çalıştır penceresini açılacaktır.
    2. Daha sonra çalıştır penceresine  gpedit.msc yazın ve enter tuşuna basın. Widows 10 Home için öncelikle gpedit aktif etmeniz gerekir: Windows Home sürümlerinde gpedit / Group Policy / Yerel Grup İlkesi Düzenleyici nasıl aktif edilir? buradan nasıl aktif edeceğinizi öğrenebilirsiniz.
    3. Daha sonra Bilgisayar Yapılandırmasına tıklayın.
    4. Yönetimsel Şablonlar bölümünü tıklayın.
    5. Windows Bileşenlerini tıklayın.
    6. Windows Defender Virüsten Koruma bölümünü bulun.
      Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir - Yerel Grup İlkesi
    7. Windows Defender virüsten koruma'yı kapat bulun ve iki kere tıklayın.
    8. Yapılandırılmadı seçeneğini işaretleyin.
    9. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Eğer bu sorunu yaşamanızın sebebi Yerel Grup ilkesinden Windows Defender'ın kapatılmasıysa, Yapılandırılmadı seçeneğini işaretleyip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra "Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası çözülecektir.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • abi yaptım dediklerini ama olmuyor ibosaglam 4 yıl önce
    • @ibosaglam bana özelden yaz. Durumunu inceleyeyim alattin 4 yıl önce
    • abi ikisinide denedim ama yinede aynı canbeyyy06 3 yıl önce
    • windows defender dosyası yok bilaldygn 1 yıl önce

    dosya silinmiyo

    kullanici696291 kullanici696291 (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Hangi dosya? Daha çok bilgi veryseydin keşke. alattin 5 yıl önce

    abi dediğin her şeyi yaptım ama olmadı

    ibosaglam ibosaglam (1)
    4 yıl önce cevaplandı

      her dediğiniz yaptım tekrar geliyor

      msalihu msalihu (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Avast yüklü olabilir mi? alattin 3 yıl önce
      • yok avast yüklü değil sadece CCleaner var msalihu 3 yıl önce

      Dedeğin herşeyi yaptım ama sonuc alamadım lütfen yardım edermisin

      melihkisi melihkisi (1)