Skype KERNEL32.dll hatası

Skype kurmak istediğimde veya kurdukdan sonra skype açmak istediğimde KERNEL32.dll hatası alıyorum. Hata tam olarak şu şekilde:

Failed to get proc address for GetLogicalProcessorInformation (KERNEL32.dll)

Skype  KERNEL32.dll hatasının çözümü nedir?

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Skype KERNEL32.dll hatası çözümü

    Skype Failed to get proc address for GetLogicalProcessorInformation (KERNEL32.dll) hatası ile ilgili olası çözümleri aşağıda paylaşıyorum.

    Skype KERNEL32.dll hatası alıyorsanız çözüm için aşağıdaki işlemleri yapmalısınız.

    Eğer Windows XP kullanıyorsanız mutlaka Windows XP Service Pack 3 ( Windows XP Hizmet Paketi 3) yüklemelisiniz.

    Windows XP SP3, Windows XP işletim sistemindeki bir dizi hatayı gideren güncelleme paketidir. Bazı programlar çalışabilmek için bu güncellemeye ihtiyaç duyarlar.

    Aynı zamanda Service Pack güncellemesi güvenlik ile ilgili pek çok sorunu da çözmektedir.

    Windows XP Service Pack 3'ün (SP3) nasıl yükleneceğini öğrenin

    Windows XP Service Pack 3 (SP3), Windows XP'ye yönelik önceden yayımlanmış güvenlik, performans ve kararlılık güncelleştirmelerini içeren önemli bir güncelleştirmedir.

    Bilgisayarımda Windows XP SP3 yüklü mü nasıl öğrenirim?

    1. Başlat'a tıklayıp Bilgisayarım'a sağ tıklayın ve ardından Özellikler'e tıklayın.
    2. Sistem bölümündeki listede Service Pack 3 yer alıyorsa, bilgisayarınızda zaten SP3 yüklüdür eğer yüklü değilse Windows XP service pack 3 indir adresinden indirebilirsiniz.

    İndirme işleminde dikkat etmeniz gereken şey dildir. Eğer sisteminiz ingilizce ise ingilizce seçimini yaptıkdan sonra indir butonuna tıklayın.

    Aksi takdirde ingilizce Windows XP işletim sistemine Türkçe Windows XP Service Pack 3 kuramazsınız.

    Skype KERNEL32.dll hatası Windows XP işletim sistemlerinde karşılaşılan bir hatadır. Skype KERNEL32.dll hatasının çözümü için Windows XP güncellemesi yapmak zorunludur.

    Windows XP artık desteği olmayan bir işletim sistemidir ve Skype gibi pek çok program da günden güne Windows XP işletim sistemi desteğini çekecek gibi görünüyor.

    pelinny pelinny (863)