Sm Bus denetleyicisi nedir? Sm Bus denetleyicisi driver nereden indirilir?

SM Bus controller veya SM Bus denetleyicisi nedir? SM Bus denetleyicisi (SM Bus controller) ne işe yarar?

SM Bus denetleyicisi (SM Bus controller) sürücülerini nereden indirebilirim?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sm Bus denetleyicisi nedir?

    Sm Bus denetleyicisi kişisel bilgisayarlarda veya sunucu sistemlerde düşük hızlı sistem yönetimi iletişimi için kullanılan bir teknolojodir.
    Sm Bus denetleyicisi Intel çiplerinin içinde gömülü olarak bulunur. Windows işletim sistemi Sm Bus denetleyicisi sürücülerini (driver) bulamadığında,
    Aygıt yöneticisinde Diğer Aygıtlar altında sarı soru işareti ile Sm Bus denetleyicisi veya   SM Bus controller adıyla görüntülenir ve kullanılamaz.

    Sarı soru işaretinin anlamı aygıt sürücüsü bulunamadı ve yüklenemedi demektir. SM ifadesi System Management (Sistem Yönetimi) anlamına gelmektedir. Sm Bus denetleyicisi özellikle notebook gibi sistemlerde güç ile ilişkili çiplerde kullanılır. Anakartınızda Intel çipleri varsa Sm Bus denetleyicisi bu çiplerin içine gömülü demektir.

    Sm Bus denetleyicisi sürücüsünü (driver) nereden indirebilirim?

    Sm Bus denetleyicisi sürücüsünü intel web sitesinden indirebilirsiniz. Intel web sitesindeki
     Intel® Chipset Software Installation Utility adlı uygulama SM Bus denetleyicisi sürücülerini barındırır.

    Sm Bus denetleyicisi sürücüsünü (driver) buradan indirebilirsiniz.

    Açılan sayfada Any Operating System yazan bölümden  size uygun Windows Vista, Windows 98, Windows 98 SE, Windows 7, Windows 2000 , Windows Me, Windows XP Professional, Windows XP Home Edition, Windows XP Tablet PC Edition, Windows Server 2003 , Windows XP Media Center Edition, Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server, Windows 8, Windows 8.1

    işletim sistemlerinden birini seçtikten sonra, Anakartınız hangi chipset'e sahipse o linkte bulunan Sm Bus denetleyicisi sürücüsünü tıklayarak indirebilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)