SMTP sunucusu güvenli bir bağlantı gerektiriyor veya istemcinin kimliği doğrulanmadı.

Asp.Net C# ile mail göndermek istediğimde hata alıyorum.

Üyelik için Email Aktivasyon kodu linki Gondermeye Çalısıyorum Hata alıyorum yardım

Hata bu

An exception of type 'System.Net.Mail.SmtpException' occurred in System.dll but was not handled in user code

Additional information: SMTP sunucusu güvenli bir bağlantı gerektiriyor veya istemcinin kimliği doğrulanmadı. Sunucu yanıtı şöyleydi: 5.7.1 Client was not authenticated

e3e3e3 e3e3e3 (15)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mail gönderme işlemini şu şekilde yapın

    Asp.net C# dili ile mail gönderimi nasıl yapılır?

     smtp.Credentials = new System.Net.NetworkCredential(smtpUserName, smtpPassword);

    kullanmayı unutuyor olabilirsiniz.

    SMTP sunucusu güvenli bir bağlantı gerektiriyor veya istemcinin kimliği doğrulanmadı. Sunucu yanıtı şöyleydi: 5.7.1 Client was not authenticated

    hatasının anlamı mail sunucuya ya kullanıcı adı ve şifre göndermiyorsunuz veya denediğiniz kullanıcı adı veya parola hatalı.

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

    • gene olmuyor e3e3e3 9 yıl önce
    • kullanıcı adınız ve şifreni yanlış demektir o zaman. alattin 9 yıl önce

    yok kontrol ettim Hepsini gene de Bir  Cevap Alamadım :(

    e3e3e3 e3e3e3 (15)