Snapdragon mu Mediatek mi Daha İyi?

Bir akıllı telefon alırken her bakımdan hangi işlemci daha iyidir snapdragon mu mediatek mi daha İyidir.

lion lion (595)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aşağıda çeşitli başlıklarda Snapdragon - Mediatek karşılaştırması var.

    Bu bilgileri çeşitli yabancı sitelerden aldım. Faydası olacağını düşündüm. Genel olarak Snapdragon - Mediatek karşılaştırması yapmak yerine alacağınız telefonun içindeki chipsetin modeline göre karşılaştırma yapın.

    Ram, çekirdek sayısı gibi.

    Mediatek

    Pil ömrü
    Mediatek çipleri pil kullanımda hiç de cimri değildir. Fazlaca enerji harcayarak
    pilin çabuk bitmesinine neden olur. Şuanda bu durumu düzeltmek için çalışıyorlar
    fakat hala pil kullanımında iyi değiller.

    Performans

    Performans konusunda oldukça iyiler.  ilave çekirdekleri sayesinde
    Mediatek işlemcileri iyi bir performans sunuyorlar.  Yüklü görevleri ve
    çoklu işlemleri  rahatlıkla yapabiliyorlar.  Fakat bu işlemleri yapabilmeleri için yeterli Ram
    'e sahip bir donanım olması gerekiyor.
    Ne kadar fazla çekirdek varsa o kadar fazla ram'a ihtiyaç duyuyorlar.

    Isınma sorunu
    Performansı yüksek ama ısınma sorunu var. Mediatek işlemcileri biraz
    fazla ısınıyor.

    Snapdragon

    Pil Ömrü

    Snapdragon işlemcileri pil kullanımı konusunda en iyisi. Diğer tüm çipsetlerden çok daha iyi performans
    sağlıyorlar.

    Performance
    Snapdragon işlemcileri performans konusunda oldukça iyi. Oyunlar, çoklu işlem
    gerektiren uygulamalar konusunda iyi bir performans sunuyor.

    Isınma sorunu
    Snapdragon, Mediatek'e göre daha  ısınır.

    hakan hakan (15394)
    7 yıl önce cevaplandı

      Mediatek MT-6595 sentetik testlerde daha iyi olabilir ancak önemli olan gerçek hayatta bize sunduğu deneyimdir. Snapdragon 801 gerçek hayatta çok daha iyi bir işlemcidir daha randımanlı çalışır. Mediatek'e göre daha serin çalışır, oyunlarda daha iyi performans verir. Mediatek, işlemcilerini üst seviye işlemci olarak tanıtsa da gerçek hayat senaryosunda işlemcileri orta seviye işlemcilerden öteye geçemez.

      xnstr xnstr (-25)