Sohbet özelliklerini ayarlamayı tamamlamak üzere aşağıdaki SIM için telefon numarası girin

Bugün telefonumda Mesaj bölümüne girdiğimde karşıma tuhaf bi ekran geldi Sohbet özelliklerini ayarlamayı tamamlamak üzere aşağıdaki SIM için telefon numarası girin yazıyor ve benden telefon numaramı istiyor. Android telefon kullanıyorum Sohbet özelliklerini ayarlamayı tamamlamak üzere aşağıdaki SIM için telefon numarası girin nedir? Telefon numaramı girsem bir sorun olur mu?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefonuna Sohbet özelliği gelmiş. Bu ekrana telefon numaranı girersen Sohbet aktif olacak. Bu sayede artık SMS gönderdiğin Mesajlar bölümünden internet üzerinden mesaj göndereceksin.

    Eğer mesajlaşmak istediğin kişinin telefonunda da sohbet özelliği gelmiş ve aktifse artık mesajların SMS olarak değil internet mesajı olarak gidecek.  Böylelikle SMS ücretinden kurtulmuş olacaksın.

    Bir nevi güzel bir Whatsapp alternatifi oldu.

    Telefonunda mesajlar > Ayarlar bölümüne Sohbet özellikleri gelmiş olmalı. Bunu aktif ettiğinde

    • Birisinin mesaj yazmakta olduğunu görebilirsin
    • Okundu bilgisi sunar (birisi mesajınızı okuduğunda veya aldığında kişiye bilgi verir ve siz birisinin mesajını okuduğunuzda iletişim bilginizi gösterir)
    • Mesajları mobil veri ve kablosuz ağ üzerinden gönderir
    • Dosya ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar paylaşmanıza olanak tanır

    Gibi pek çok özelliğie sahip olursun.

    alattin alattin (16999)