Solve.exe hatası

Bilgisayar şifre ekranına geçtikten 4-5 dk sonra Solve.exe hatası veriyor. Solve.exe virüs mü? Solve.exe.nedir?

Konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş, yardımcı olabilir mi?

cyberturk cyberturk (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Güvenli mod ile bilgisarınıza giriş yaptıktan sonra  C:\Users\Administrator\AppData\Local\Math Problem Solver\cpu\Solve.exe silin.

    yusufgundogdu yusufgundogdu (76)
    9 yıl önce cevaplandı

      C:\users\user\appdata\local\math problem solver\gpu\solve.exe yolu altındaki solve.exe dosyası bitcoin miner olarak adlandırılan bir uygulamadır. Bu uygulama bitcoin virüsü olarak da geçer.

      Aşağıdaki antivirüs programları solve.exe dosyasını şu adlar ile tespit ederler:

      • Baidu Antivirus   Trojan.Win32.BitCoinMiner
      • ESET NOD32 Win32/BitCoinMiner.BF (variant)
      • VIPRE Antivirus Trojan.Win32.CoinMiner.ba

      solve.exe yani bitcoin miner, bitcoin adı verilen sanal para üretmek için kullanılan bir yöntemdir.  Özellikle işlemci ve GPU yani grafik kartı işlemcisini fazlaca kullanır.

      Muhtemelen farkında olmadan bilgisayarınıza yüklenmiş bir uygulamadır. Silmenizde fayda var.

      Bitcoin Virüsü nedir? Bitcoin Virüsü nasıl temizlenir? linkinden bitcoin virüsleri ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

      cemkara cemkara (4215)
      9 yıl önce cevaplandı

        İlginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar, Uyguladım yazdıklarınızı, Sanırım sorun çözüldü. artık öyle bi uyarı gelmiyor.

        cyberturk cyberturk (1)