Sosyal Medya Hesaplarına Virüs Bulaşır Mı?

Virüslü veya casus yazılım barındıran bir cihazda kullanılmış olan herhangi bir sosyal medya hesabı daha sonra temiz bir cihazda kullanılsa o cihaza da eski cihazdaki virüs bulaşır mı?

sselim sselim (6)
1 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sosyal medya hesaplarına virüs bulaşmaz. Ama....

    Kullanıcı adı ve şifreyi virüs ele geçirebilir.  Aynı şekilde uygulama kendisine sosyal medya hesapları üzerinde yetki verebilir.

    Yeni cihaza geçtikten sonra şunları yapın:

    1. Sosyal medya hesaplarının şifrelerini değiştirin.
    2. Kullandığın sosyal medya aracının 3. parti yazılım ve sitelere verdiği izinleri kontrol et. Ne olduğunu bilmediğin izinler varsa kaldır. Mesela X yani Twitter için https://twitter.com/settings/connected_accounts adresine git bağlı hesap var mı kontrol et.  Yine https://twitter.com/settings/connected_apps adresinden bağlı uygulamalar bul ve ne olduğunu bilmediğin tüm uygulamaları kaldır.
    murat murat (12492)
    4 hafta önce cevaplandı