Speccy nedir, nasıl kullanılır?

Piriform Speccy nedir?

Piriform Speccy nasıl kullanılır?

Piriform Speccy ne işe yarar?

hakan hakan (15409)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Piriform Speccy nedir, nasıl kullanılır?

    Piriform Speccy nedir?

    Speccy, CCleaner'ın yaratıcısı Piriform şirketine ait bir gelişmiş sistem bilgi aracıdır. Speccy ile bilgisayarınızdaki tüm donanım birimlerine ait özellikleri, modeller, kapasiteleri görebilirsiniz.

    Speccy şu donanım birimlerine ait özellikleri listeler:

    • CPU (işlemci)
    • RAM(bellek)
    • Anakart
    • Ekran kartı
    • Disk
    • Optik sürücüler
    • Ses
    • Ağ kartı
    • Çevre birimleri (fare gibi)

    Bilgisayarınızda hangi anakart var, ram türünüz nedir, işlemci hızınız ve türünüz nedir bunları görmek istiyorsanız Speccy tam bu işleri yerine getirir.

    Speccy ücretli mi?

    Speccy ücretsiz bir program. Fakat eğer Speccy programı ile ilgili destek almak, otomatik güncellemelere sahip olmak isterseniz Speccy Professional sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

    Speccy nereden indirilir?

    Speccy buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz: Speccy indir

    Speccy nasıl kullanılır?

    Speccy indirdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin. Kurulumu son decere basittir. Kurulumun son aşamasında CCleaner yüklemesi işaretli olarak gelecektir. CCleaner'i istemiyorsanız işaretini kaldırabilirsiniz.

    Speccy kurulumu bittikten sonra masaüstüne Speccy simgesi gelecektir. Simgeyi çift tıkladığınızda program karşınıza gelecektir.

    speccy nedir nasıl kullanılır - speccy ana ekran

    Speccy ilk ekranda özet donanım görüntüsü karşınıza gelir. Burada İşletim sistemi, CPU, RAM, Anakart, Ekran kartı, Grafik, Ses ve Optik sürücü bilgileri ekrana gelir.

    Sol taraftaki başlıklardan istediğiniz donanıma ait bilgileri bulabilirsiniz.

    Örneğin RAM yani bellek ilke ilgili bilgi almak istiyorsanız. RAM simgesini tıklayın. Ram > Memory altındaki Type : DDR 3 sizin Ram türünüzü belirtir. Burada Size ram kapasitenizi Megabyte cinsinden verir. 3718Mbytes görürseniz bu 4GB anlamına gelmektedir. Yine Ram frekansı DRAM Frequency yazan ifadenin yanında görünür.

    hakan hakan (15409)