SQL Management Studio'da port numarası vererek bağlantı nasıl yapılır?

SQL Management Studio ile bir SQL Sunucuya bağlanırken standart port 1433 yerine başka bir port numarası ile nasıl bağlantı yapılır?

SQL Management Studio'da port numarası nasıl değiştirilir?

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SQL Management Studio'da port değiştirilmek isteniyorsa, standart port değil de farklı port ile bağlantı gerekiyorsa IP adresi yazıldıktan sonra virgül konularak port numarası yazılmalıdır.

    Yukarıdaki örnekteki gibi virgül ile ayrılmış port numarası Server Name bölümüne yazılmalıdır.

    alattin alattin (16984)