sql server management 2012 export excel problemi

Merhabalar,

Sql de basit bir kod oluşturuyorum ve sonuçları excel e kopyalıyorum.

Fakat excel'e kopyaladığımda bir sorunla karşılaşıyorum.

Şöyle ki; normalde her sonuç excel de 1 satır olarak gelmesi gerekirken, bazı sonuçlar 2 satır hatta 3 satır olarak gelebiliyor.

Bütün sonuçları excel'e çıkartırken bu şekilde denk gelen verilerin sayısı artıyor.

Bu durumu çözebilecek bir şekil veya kod parçası var mıdır?

erkanerkan581 erkanerkan581 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Normal kopyala yapıştır mı yapıyorsunuz?

    Şunu deneyin:

    1. SQL Sorgusunu Sql Management Studio ile çalıştırın.
    2. Results Ekranında kayıtların üzerinde sağ tuşla tıklayın.
    3. Save Result As.. seçin
    4. Save As Type CSV (Comma Delimited (*.csv) seçin.
    5. Dosyası Masaüstü gibi bir ortama kaydedin.
    6. Daha sonra Excel'i açın
    7. File Open  / Dosya Aç 'ı seçin. Dosya türü olarak Text Files (txt,csv..) seçin.
    8. Kaydettiğiniz CSV uzantılı doyayı seçin.
    9. Text import Wizard sayfasında ikinci aşamada Delimiters altında Semicolon seçin.
    10. Next ve Finish diyerek işlemi bitirin.

    Kayıtlar SQL'den Excel'e düzgin olarak aktarılacaktır. Bendeki sürüm ingilizce olduğu için  ve Excel 2013 olduğu için bu şekilde yazdım sizde aşamalar belki ufak farklılıklar gösterebilir.

    cemkara cemkara (4215)