SSD, Android Telefona Bağlanır mı?

Merhabalar, Elimde bilgisayarlara takılabilen yani  SATA portlarına sahip Hİ-Level 240 GB'lık SSD mevcut. Ben bunu android telefonuma bağlayıp içine bişeyler atmak istiyorum. Bir ara araştırmıştım SATA/USB Converter ile bağlanabilirmiş ve telefonun uygun beslemede olması gerekiyormuş. Bu doğru mu? Böyle bişey yapabilir miyim?

soner25 soner25 (3)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle şöyle bir disk kutusuna ihtiyacın var. Sonrada dönüştürücüye ihtiyacın var:

    Örnek disk kutusu: https://www.amazon.com.tr/Alfais-Harici-Harddisk-%C5%9Eeffaf-SataTa%C5%9F%C4%B1nabilir/dp/B087FP1H4Q/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR

    Örnek Type-C to USB 3.0 Dönüştürücü

    TYpe C dönüştürücü

    Bunlar dışında SSD bir harici diski telefona bağlamak için herhangi bir şeye ihtiyacın yok. Harici güç gerekmez. Aynı zamanda bilgisayarada bağlayabileceğin harici bir diskin olur.

    hakan hakan (15424)
    2 ay önce cevaplandı