Start.search.us.com kaldırma - Firefox

Windows 7 işletim sistemi ve Firefox internet tarayıcısı kullanıyorum. Bilgisayarıma Hotspot Shield programını yükledim. Hotspot Shield  programını yükledikten sonra Google olan Firefox açılış sayfası http://start.search.us.com/v/2/ şeklinde değişti. Firefox'u açınca şuan karşıma start.search.us.com adresi geliyor.

start.search.us.com kaldırma işlemini nasıl yaparım? Açılışta tekrardan Google gelmesini nasıl sağlarım?

start.search.us.com'u Firefox'tan nasıl kaldırırım?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Start.search.us.com kaldırma Firefox

    Start.search.us.com Firefox tarayıcınızın açılış sayfasını değiştiren, Firefox tarayıcısının varsayılan arama özelliklerini ele geçiren, Windows işletim sistemine kendini yükleyen istenmeyen bir tür yazılımdır. Start.search.us.com temizleme işlemi oldukça kolay bir işlemdir.

    Start.search.us.com kaldırma işlemi için aşağıdaki işlemleri sırası ile yapın. Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 tüm işletim sistemlerinde aşamalar benzerdir.

    1. Windows başlat butonunu tıklayın, Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Programlar ve Özellikler yolunu izleyin. Programlar ve Özellikleri açın.
    2. Yüklü olan yazılımlarda Start.search.us.com'u bulun ve sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin. Start.search.us.com kaldırma işlemi bittikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.
      Start.search.us.com kaldır - programlar ve özellikler
    3. Firefox tarayıcınızı açın.
    4. Firefox tarayıcınızı resetlemeniz gerekiyor  bunun için  Firefox reset linkinden bilgi alabilirsiniz.

    Firefox sıfırlama işlemi bittiğinde start.search.us.com kaldır işlemini sona erecektir. Fakat performans ve genel bir bakım için bilgisayarınızda Malware taraması yapmanız önerilir. Malware taraması için MalwareBytes yazımını kullanabilirsiniz.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware temizleme yazılımını indirebilir ve MalwareBytes'ın nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

    hakan hakan (15394)