Steam Servisi Yükleniyor hatası

Steam Servisi Yükleniyor şeklinde hata alıyorum. Hatanın tamamı aşağıdaki gibi;

Steam Servisi Yükleniyor
Steam'in bu Windows sürümünde çalışması için Steam hizmetinin kurulması gerekmektedir.
Hizmeti kurmak için yönetici ayrıcalıklarına sahip olmak gereklidir.

Servis Yükle butonuna bastığım zaman kilitleniyor. İptal dediğim zaman giriş yapılamadı şeklinde hata alıyorum ne yapmalıyım?

utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Steam Servisi Yükleniyor hatası ile karşılaşılmasının sebebi Steam servisinin yüklü olmaması veya Steam servisinin devre dışı bırakılmış olmasıdır.

    Steam Servisi Yükleniyor hatasının çözümü için yapılması gereken şeyler aşağıda anlatılmıştır.

    Steam servisini etkin hale getirmek;

    1. Başlat>Çalıştır bölümüne msconfig yazınız.
    2. Açılan ekrandan Servisler sekmesine geliniz.
    3. Tüm Microsoft servislerini gizle seçeneğini işaretleyin ve Steam Client Service'i bulup işaretleyiniz.
    4. Ardından Tamam'a basıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
    5. Bu işlemlerin ardından hala aynı hata varsa 6. adımdan devam ediniz.
    6. Başlat>Çalıştır bölümüne services.msc yazınız.
    7. Steam Client Service'i bulup çift tıklayınız ve Başlangıç tipi'ni Manuel olarak değiştiriniz.

    Steam'in yeniden yüklenmesi;

    Eğer servisler bölümünde Steam Client Service'i bulamadıysanız Steam programını bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden kurunuz.

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Çok teşekkür ederim sorunum çözüldü sayenizde

      yagizcicim yagizcicim (1)